anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spłata Allegro Pay

Client:69688893
#7 Wielbiciel#

Witam,

Zakupiłem towar za 150zł z płatnością Allegro Pay 30 dni jednak towar postanowiłem zwrócić, zwrot zgłosiłem po 12 dniach, z nadaniem przesyłki zeszło mi kolejne 12 dni, do tego zwrot sprzedaż nie była objęta programem Smart więc zwrot wysyłałem pocztą.

Problem polega na tym że zwrot wysłałem 6 dni przed terminem spłaty Allegro Pay, biorąc pod uwagę tempo poczty i to że sprzedający potrzebuje kilka dni na rozliczenie zwrotu i wykonanie zwrotu pieniędzy może to się nie odbyć w terminie wymaganym przez Allegro Pay.

Oczywiście jestem w stanie spłacić Allegro Pay w terminie ze swoich środku aby uniknąć jakiś problemów kredytowych tylko co się stanie jeśli po paru dniach sprzedający będzie chciał dokonać zwrotu środków do transakcji która została już spłacona?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli masz wątpliwości to spłać, będziesz miał nadpłatę która zostanie Ci zwrócona:

Zwroty i reklamacje zakupów z Allegro Pay przebiegają zgodnie z zasadami obowiązującymi na Allegro.

Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay – środki zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy – zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe – skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić sposób zwrotu środków.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:69688893 Powyższy tekst został skopiowany z Pomocy Allegro; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/allegro-pay-najczesciej-zadawane-pytania-0K6dOBv... Poczytaj, masz tu znacznie więcej informacji o Allegro Pay.

 

Bełkot L.E.W. "Alkalizacja klienta poczty, albo na koncie ALL". Półanalfabeta?  😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:69688893 Po Twoim zwrocie towaru sprzedawca ma obowiązek zwrócić pieniądze do Allegro Pay niezwłocznie, najpóźniej w czasie 14 dni, licząc od daty rezygnacji, ale może się wstrzymać do czasu otrzymania zwracanej rzeczy. Gdy to zrobi, otrzymasz od Allegro powiadomienie mailowe. Jeżeli nie zwróci przed Twoim terminem spłaty zobowiązania, musisz je spłacić sam. Gdy już sprzedawca wpłatę zwróci, Allegro Pay odda Ci Twoją wpłatę w ciągu 5 dni 🙂

oznacz moderatorów