anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Włamanie na konto

polnyzajac
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry , dzisiaj rano dokonano z mojego konta dwóch nieautoryzowanych przeze mnie zakupów . Jednocześnie pomimo włączonego uwierzytelniania dwuskładnikowego nie otrzymałem żadnego powiadomienia o logowaniu z obcego urządzenia. Po otrzymaniu informacji o nieznanych mi zakupach na email dokonałem zmiany hasła w aplikacji. W przypadku jednego z zakupow dokonałem już zwrotu w aplikacji , drugi oczekuje na nadanie. Proszę o informację jak powinienem dalej postąpić.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Kliknąć zwrot, to pozostaje i poinformować sprzedającego o zaistniałej sytuacji. Hasła zmieniłeś a wylogowałeś urządzenia powiązane?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@polnyzajac Cześć! Wyloguj się ze wszystkich urządzeń (tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/logowanie-i-haslo), a następnie zmień hasło do konta Allegro i do swojej skrzynki mejlowej

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

polnyzajac
#7 Wielbiciel#

Zrobiłem to od razu po zauważeniu zakupów . Wylogowalem się również z wszystkich urządzeń . Czy istnieje sposób sprawdzenia historii ostatnich logowań i z jakiego sprzętu zostały wykonane ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@polnyzajac Zakupy zostały zrobione z urządzenia xiaomi, z którego logi są od dawna na tym koncie

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@polnyzajac pamiętaj że możesz mieć wirusa w telefonie i Twoje zabiegi nic nie dają, żadne zmiany haseł itp. bo i tak zakup leci z Twojego telefonu 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

 @kostas11 ma rację — tak właśnie może być. 😞 

@polnyzajac przeskanuj swoje urządzenie programem antywirusowym koniecznie

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

-Sainkho-
#11 Animator#

Czyli wygląda na to, że powiązanie karty z kontem Allegro może oznaczać utratę pieniędzy. Szczególnie że do większości zakupów nie ma żadnej dodatkowej weryfikacji, jedno kliknięcie i po sprawie.

oznacz moderatorów