anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób Allegro Pay per Aion wpływa na zdolność kredytową? Odmowa udzielenia kredytu.

luki19910221
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

proszę o wypowiedź osób zorientowanych. 

Od czasu do czasu biorę jakiś drobny kredyt w mBank, kiedyś korzystałem też kilkanaście razy z rat 0 na Allegro realizowamych przez mB. 

Oczywiście zawsze, ale to zawsze taki kredyt dostawałem w 30 sekund bez sprawdzania żadnych dokumentów. To był mój sposób na budowanie jakiejś tam pozytywnej historii w BIK (do tej pory status w bik najwyższy, prawie z maksymalną ilością punktów). Ba, nawet kredyt na samochdó ok 35k dostałem bez formalności w 30s. 

Jakie było moje zdziwienie, kiedy w sobote próbowałem wziąć taki kredyt (na 2k). Odmowa! Zaległości w spłacie jako powód odmowy. 

Sprawdzam BIK, status UMIARKOWANY - jestem skasowany z możliwości wzięcia nawet czegokolwiek na raty 0. 

Czy Aion jest para bankiem? Nie rozumiem do końca czym jest to spowodowane. Nigdy, przenigdy nie miałem najmniejszej zaległości w spłacie. Co miesiąc konto zasilane jest kwotą 8-10k, z mBanku miałem ofertę kredytu 70k przez aplikacje, bez formalności. Teraz nic. 

Wszystko przez otwarte płatności w Allegro Pay? Wszystko jak najszybciej spłąciłem i rozważam zamknięcie tego finansowania bo sprawiło to dla mnie mega kłopot. 

Wypowiedzcie się proszę jakie Wy macie doświadczenia. 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro ręczy ze aktywacja Allegro Pay nie wpływa na BIKa, ale wypowiedzi tu na forum są różne, ale tylko po zakupie przez Allegro Pay powstały problemy, nie aktywacji, ale po co aktywować jak nie korzystać z tego.

oznacz moderatorów

Yaceq32
#7 Wielbiciel#

Odroczone zakupy wpływają na zdolność kredytową.  W banku sprawdzają ile miesięcznie przeznaczane jest na spłatę kredytów w bankach. W raporcie BIK odroczone zakupy widnieją jako otwarte zobowiązania kredytowe. Status BIK nie jest w większości banków brany pod uwagę, jedynie wysokość miesięcznych zobowiązań kredytowych. Inna sprawa, że AION informacje o wygaśnięciu zobowiązania przekazuje do BIK w momencie upływu czasu określonego w umowie a nie w momencie faktycznej wpłaty pieniędzy. Dochodzi więc do takiej sytuacji, że przykładowo kupisz coś np za 4 tys pln i podzielisz to na 2 części. W raporcie BIK widnieje, że masz raty kredyty w wysokości 2 tys mies. Do tego jakieś inne zobowiązania np karty kredytowe, które też są dzielone na miesięczne spłaty w sytuacji oceny zdolności. I wtedy system bankowy odrzuca Twój wniosek. Jeżeli nie masz wykupionych raportów BIK, to najlepiej o kredyt wystąpić miesiąc po zakończeniu wszystkich umów z Allegro Pay. Ważne jest to, aby dopiero wtedy WYSTĄPIĆ z wnioskiem, gdyż bank generuje raport w momencie wystąpienia z wnioskiem i jest on jakiś czas ważny. Więc jak raz dostaniesz odmowę to nie ma sensu co tydzień występować, bo i tak będziesz dostawał odmowy na podstawie poprzedniego raportu a to może Ci zasadniczo utrudnić życie, bo w przypadku większych kredytów BIK jest sprawdzany dokładniej i wyjdzie, że banki Ci odmawiały kredytu. Reasumując te decyzje są podejmowane tylko i wyłącznie na podstawie suchych faktów. Kupiłeś z odroczoną płatności coś za 5 tys pln - Twoja miesięczna rata kredytu to 5 tys pln. Więc przy dochodach nawet wysokich bank może Ci odmówić.

oznacz moderatorów