anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wcześniejsza spłata Allegro Pay

lopez79
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Mam następujące pytanie, planuję zakup z użycie allegro Pay. Chciałbym wybrać opcję spłaty w 10 ratach. Oczywiście od razu otrzymuję informację o wysokości odsetek dodatkowych, które zostaną naliczone za ten okres. Niestety nigdzie nie znalazłem i formacji co dzieje się w przypadku nadpłaty/wcześniejszej spłaty. Jest tylko informacja, że "nie ponoszę dodatkowych kosztów", ale skoro spłacam naleźność przed terminem to koszty dodatkowe w postaci odsetek również powinny zostać pomniejszone. Jak to właściwie wygląda w praktyce? Dla uproszczenia przyjmijmy, że mam do wpłacenia 10x200zł, ale w pierwszym miesiącu wpłacam np 1000zł. Czy okres 10 miesięcy zostaje skrócony do +/-5? Czy może ilość rat pozostaje taka sama, ale kolejne raty zostają pomniejszone?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@lopez79, przy wcześniejszej spłacie prowizja za przyszłe raty (niezrealizowane) nie jest pobierana. Dlatego korzystniej jest spłacić zamówienie szybciej - oszczędzasz wtedy na prowizji oraz ewentualnych odsetkach (o ile były doliczone).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

lopez79
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Czyli jeśli dobrze rozumiem to przy nadpłacie skracany jest okres "kredytowania" tak? I kolejne płatności są pomniejszane proporcjonalnie ? 

Działa to automatycznie przy każdej nadpłacie? Czy muszę dodatkowo się kontaktować z allegro w celu zaksięgowania nadpłaty w ten lub inny sposób?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Działa samo. Kolejne pomniejszane? Nie nadpłacać tylko spłacić całość wcześniej.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@lopez79, jeśli chodzi o Twoje pierwsze pytanie - tak.

Dzieje się to automatycznie, nie musisz się z nami kontaktować.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów