anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrócona paczka do nadawcy ,nadal otrzymuje ponaglenie do zapłaty i mam zablokowane środki

Client:95751333
#7 Wielbiciel#

Nie odebrałam paczki z dnia 1.06.2024 od KS-Handel drewniane zawieszki,paczka zwrócona do nadawcy 07.06.2024 o godz.18.25 .Mimo to widnieje że mam za nią zapłacić na Allegro Pay i zablokowano mi środki na koncie w dniu dzisiejszym .Proszę o wyjaśnienie tej sytuacji i odblokowanie środków. Pozdrawiam,Katarzyna [edycja]

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:95751333 nie odebranie paczki to nie odstąpienie, paczka dalej należy do Ciebie i warto ją odebrać, a dług trzeba spłacać zgodnie z harmonogramem to nie jest w żaden sposób powiązane ze sprzedawcą oraz czy masz towar czy go nie masz 😄

Czy odstąpiłaś od umowy, u mnie takie paczki leżą i czekają na odbiór, to nie działa z automatu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:95751333
#7 Wielbiciel#

Byl chora i tak wyszło i już kiedyś miałam taką sytuację i nic nie musiałam zgłaszać i z automatu nie musiałam nic opłacać mimo że nie odstąpiłem od umowy.Wiec teraz nie pomyślałam z tego wszystkiego o tym . Skontaktowałam się teraz ze sprzedawcą,o zwrot pieniędzy Allegro bądź przesłanie paczki po raz drugi. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Pamiętaj tylko że będziesz musiała pokryć koszty ponownej wysyłki.  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście wszystko jest zgodnie, musisz wejść w zakładkę "Moje zakupy" i zrobić zwrot, a do czasu zwrotu środków przez sprzedającego obowiązuje Cie umowa z kredytodawcą i jakby sprzedający nie zwróci środków to do tego czasu musisz spłacać raty. Kontaktowałaś się ze sprzedającym?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Nie odebranie przesyłki nie jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy i zwrotem środków. 
Dopóki nie złożysz sprzedającemu oświadczenia o odstąpieniu od umowy to towar cały czas jest twoją własnością niezależnie od tego gdzie się znajduje. 

Co do Allegro Pay - jest to sprawa całkowicie odrębna od sytuacji z przesyłką bo to umowa pomiędzy Tobą a Allegro i masz obowiązek spłaty tego zobowiązania. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:95751333 aby nie zostały naliczone odsetki powinnaś spłacić ten zakup w Allegro Pay, gdy sprzedający zwróci Ci wpłatę powstanie nadpłata na saldzie Allegro Pay i będziesz mogła je wypłacić na Twoje konto lub przekazać na inne spłaty, a nie nalicza Ci się odsetki. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów