anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot środków kupującemu po anulowaniu przez niego zakupu. Zerowe saldo i konto Allegro Pay do wpłat

MAMY ROZWIĄZANIE!
ARMARX
#8 Zapaleniec#

Klient najpierw kupił 3 przedmioty u mnie. Zapłacił poprzez płatność Allegro - Przelewy24.

Tradycyjnie wypłaciłem już środki ze swojego salda.

Następnego dnia klient się rozmyślił i anulował zakup. Mam więc mu niezwłocznie zwrócić środki. Na saldzie nie mam teraz nic. Najwcześniej jakieś środki mogą płynąć za tydzień lub później.

Otrzymałem automatycznego maila z Allegro, że w przypadku braku środków na saldzie mogę wpłacić kwotę zwrotu wprost na podane konto Allegro Pay: 631240XXXXXXXXXXXXXXXX2930.

Podano adres

  • Allegro Pay sp. z o.o.
    Grunwaldzka 182, 60-166 Poznań

I to tyle.

Pytanie mam, czy to podane konto jest konkretne dla dal mnie i po mojej wpłacie Allegro "automatycznie wie", że to ja wpłaciłem i "automatycznie wie" komu oddać środki?

Czy też jest to podane od tak, a w tytule przelewu trzeba się jakoś tłumaczyć, żeby Allegro "skojarzyło" mnie jako konkretnego sprzedawcę?

Mało to klarowne. Powiem więcej, że w ogóle nie klarowne, a wręcz tajemnicze z tym podanym kontem bankowym do wpłaty.

Czy mógłby mi ktoś doradzić, czy wpłacić na to podane konto Allegro Pay, czy nie wpłacać i po prostu poczekać na kolejne środki na saldzie i brać na klatę pretensje kupującego że zwlekam z oddaniem środków?

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, bo nigdzie nie znalazłem opisu podobnego przypadku.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
xyz96
#21 Demiurg#

@ARMARX Klient dokonał zakupu, płacąc z Allegro Pay, więc po anulowaniu możesz oddać pieniądze zwykłym przelewem na wskazane konto Allegro Pay. Pieniądze te nie będą oddane klientowi, bo to nie są jego pieniądze. Środki te zasilą jego limit w Allegro Pay na kolejne zakupy ratalne. Jeżeli masz obawy mimo to i klient zgodzi się poczekać, możesz zwrócić przez Allegro Finanse, gdy Ci środki ze sprzedaży wpłyną, ale wtedy pieniądze trafią w to samo miejsce. 

oznacz moderatorów
ARMARX
#8 Zapaleniec#

@xyz96Dzięki za odpowiedź. Mam jednak jeszcze obawę taką, że klient wpłacił poprzez Przelewy24 - napisałem to na początku.

A konkretnie widzę tą płatność w takim formacie:

20.01.2022, 14:44

 

Z tego co wiem, to Allegro Pay to chyba osobna forma płatności, od niedawna dostępna dla niektórych?

Zmyliło mnie właśnie to, że klient wpłacił poprzez Przelewy24. Natomiast podano mi potencjalne konto Allegro Pay.

Czy w tej sytuacji jest pewność że to wszystko jedno i mogę wpłacić na to konto z maila od Allegro?

Gdyby nie to, że widzę jak byk, to że to wpłata była poprzez Przelewy24, to bym się nie obawiał. A tak, to nie mam nadal pewności. Ponad tysiak mam oddać, więc ryzyko jakieś jednak jest.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ARMARX Cześć. W mejlu, który wysyłamy w przypadku zwrotu do formy płatności Allegro Pay, są podane wszystkie potrzebne dane.
Numer rachunku to indywidualny, unikalny numer rachunku Allegro Pay do zwrotu dla danego zakupu. Oznacza to, że będziemy wiedzieli o którą transakcję chodzi 🙂

Nie musisz mieć obaw związanych ze zwrotem płatności do Allegro Pay. Kupujący (numer zamówienia: 025412b3-79f7-11ec-ad0d-9318e8fac5a8) wybrał metodę płatności Allegro Pay, ale Operatorem płatności są Przelewy24. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ARMARX
#8 Zapaleniec#

@ko_alkaSerdecznie dziękuję za pomoc i wyczerpujące wyjaśnienie 😉

oznacz moderatorów