anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kosztów od srzedawcy

kiniu1261
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, kupiłam przedmiot przez Allegro Pay, niestety sprzedający nie wywiązał się z umowy i poprosiłam o zwrot kosztów. Twierdzi, że pieniądze przelał przez Allegro. Gdzie zostaną przelane pieniądze i ile ma czasu na jej zwrot? 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kiniu1261 Cześć. 🙂 Sprzedający powinien zwrócić pieniądze w ciągu 14 dni od Twojego odstąpienia od umowy. 

Jeśli sprzedający zwrócił płatność, to te środki zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze (do sprawdzenia w panelu Allegro Pay). Czy otrzymałaś mejla o zwrocie środków? Podaj mi proszę numer zamówienia, to sprawdzę dla Ciebie tę sytuację. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Proszę tu przeczytać:

Zwroty i reklamacje zakupów z Allegro Pay przebiegają zgodnie z zasadami obowiązującymi na Allegro.

Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay – środki zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy – zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe – wyślemy Ci mejla z informacją o nadpłacie i linkiem do panelu Allegro Pay. Możesz tam podać numer rachunku, na który mamy przelać nadpłatę. Kolejne nadpłaty zwrócimy już automatycznie na rachunek, który wskażesz w panelu.

oznacz moderatorów