anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot preorderu zakupionego przez Allegro Pay

MAMY ROZWIĄZANIE!
wimierozy
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

mam pytanie dotyczące zakupów na Allegro Pay. Kupiłem przedmiot i opłaciłem go poprzez Allegro Pay z opcją spłaty w 3 ratach. Pierwszą ratę spłaciłem, ale chciałbym anulować całą transakcję i dostać zwrot pieniędzy - rzecz w tym, że zakupiony przedmiot nie miał jeszcze premiery. Opcja zwrotu nie jest widoczna na podstronie transakcji (widnieje info, że minęło 14 dni od zakupu), nie widzę też żadnej innej możliwości anulowania. Co mogę w tej sytuacji zrobić - poza spłaceniem dwóch rat, poczekaniem na premierę i zwrócenie przedmiotu wtedy?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
xyz96
#21 Demiurg#

@wimierozy Odstąpić od umowy (zrobić zwrot) możesz przed odebraniem towaru, a najpóźniej możesz to zrobić w ciągu 14 dni od jego ODEBRANIA. Jeżeli na stronie Allegro nie masz takiej możliwości, odstąp od umowy mailem - wyślij sprzedawcy swoją rezygnację z zakupu. W takiej sytuacji sprzedawca zwróci całą wpłatę do Allegro Pay. Powinien to zrobić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni - Allegro powiadomi Cię o tym mailem. Gdy sprzedawca odda wpłatę, spłata kolejnych rat nie będzie wymagana, a Allegro Pay zwróci Ci pierwszą wpłaconą ratę na konto, z którego ją zapłaciłeś. Zwrot powinien nastąpić w ciągu 5 dni od zwrotu wpłaty przez sprzedającego.

Zwroty i reklamacje zakupów z Allegro Pay przebiegają zgodnie z zasadami obowiązującymi na Allegro.

Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay – środki zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy – zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe – skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić sposób zwrotu środków.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/allegro-pay-najczesciej-zadawane-pytania-0K6dOBv...

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@wimierozy Dodam, że o nic nikogo nie musisz pytać. Odstąpienie od umowy mailem jest tak samo skuteczne, jak zwrot na stronie Allegro. Nie ma obowiązku robienia zwrotów za pośrednictwem Allegro.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma opcji zwrotu w zakładce "moje zakupy"? Zwróć się wówczas z pytaniem: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=71f555ff-e040-42b3-a55b-d46b7fc1d3cc

oznacz moderatorów