anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

2x Odmowna reklamacjaz tytułu gwarancji,odmowa uznania rękojmi

Tomek19840925
#2 Obserwator#

Kupiłem akumulatorki everactive R20, 30 szt.

Akumulatorki zostały spakietowane i użyte do zasilania hulajnogi.

Niestety okazało się że hulajnoga przejezdza kilkadziesiąt metrów na nowych akumulatorach,w istocie sprawy dużo mniej jak na starym zużytym akumulatorze.

Pakiet akumulatora został podłączony pod elektroniczne obciążenie,gdzie wynik pojemności okazał się niższy od deklarowanej przez sprzedawcę.

Waga akumulatorów także różni się od opisu na stronie sprzedawcy i importera.

Powinien miec 110g, a posiadają 100 do 102g, 6 szt miało 128 i 130g.

Sprzedawca odesłał akumulatory do importera,gdzie ten przetestował akumulatory, uznając że wszystko jest OK,mimo że na wykresach przesłanych przez niego pojemność akumulatorów średnio jest o 1300mAh mniejsza niż deklarowana 5500mAh.

Zostały tam także zważone,potwierdziło to moje nieprawidłowości co do wagi.

Jednak reklamacja została odrzucona.

Zareklamowałem jeszcze raz,także reklamacja odmowna.

Zareklamowałem zatem do sprzedawcy,z tytułu towaru nie zgodnego z umową ( inna waga), sprzedawca odpisał że jego stanowisko jest mi znane ( odmowne)

Sprzedawca zarzuca mi że akumulatory posiadają ślady używania w postaci śladów po zgrzewach, nazywając to uszkodzeniem.

 

 

Co w tym przypadku mogę jeszcze zrobić?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@Tomek19840925 udać się do rzecznika konsumenta 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Otwórz dyskusję i domagaj się realizacji umowy zgodnej z ofertą, poproś w tej dyskusji o pomoc pracowników Allegro 

oznacz moderatorów

Tomek19840925
#2 Obserwator#

Dyskusja jest już otwarta.Po 14 dniach od złożenia reklamacji poprzez dyskusję ( brak odpowiedzi sprzedawcy),dostałem powiadomienie z allegro że mogę oznaczyć dyskusję jako nierozwiązaną i wystąpić o zwrot z POK.Jednak mój wniosek został wstrzymany z powodu trwającej ekspertyzy u importera.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To nic więcej tu na Allegro nie zrobisz, kto wysłał i do kogo tą ekspertyzę? zostaje miejski rzecznik konsumencki.

oznacz moderatorów

Tomek19840925
#2 Obserwator#

Sprzedawca po odesłaniu do niego akumulatorów oznajmił,że wysyła akumulatory na badania do importera ( Baltrade ).Na podstawie jego pomiarów negatywnie rozpatrzył moją reklamację,uznając że wg jego uznania spełniają wszystkie parametry.

Wyniki mówią jasno,że waga akumulatorów się nie zgadza,pojemność także jest niższa.Mimo to reklamacja odmowna.

oznacz moderatorów