anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ale co mam zrobić w sytuacji, gdy przesyłka do mnie nie dotarła, a ktoś oznaczył ją jako dostarczoną

kasia_fifi
#7 Wielbiciel#

 co mam zrobić w sytuacji, gdy przesyłka do mnie nie dotarła, a ktoś oznaczył ją jako dostarczoną? Nie wiem co robić, Czy można jakoś dotrzeć do osoby, która jakoby dostarczała moją paczkę? Odmówiono mi zwrotu pieniędzy z Programu ochrony Kupujących i dostałam list z gratulacjami z powodu paczki, której nie mam. To zakrawa na ponury żart. Bardzo proszę o wskazanie co mam robić dalej. Reklamacja u sprzedawcy: już była, gdyż to już druga próba dostarczenia tej przesyłki. Za pierwszym razem odebrała ją z paczkomatu allegro niaznana mi osoba (okre ślono to jako bląd logistyczny). Dyskusja ze sprzedawcą - odsyła mnie do jakiegoś formularza. Allegro wzięło sprawy w swoje ręce i nagle: ktoś oznaczył paczkę jako dostarczoną. I dla nich to kończy sprawę a ja przesyłki ani pieniędzy nie mam

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

kostas11
#21 Demiurg#

@kasia_fifi zakup od firmy czy osoby prywatnej ? jaki przewoźnik ? napisz daty kiedy co było ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kasia_fifi
#7 Wielbiciel#

Firma z Wrocławia, przewoźnik Allegro. Przedmiot zakupiony 30 marca, oznaczenie pojawiło się 6 kwietnia

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kasia_fifi czyżby allegro zielone automaty ? tam są różne cuda ze statusami obsługuje to UPS i są problemy, wiem że małe pocieszenie ale poczekaj kilka dni 😞 poprosimy o pomoc @Allegro_One 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kasia_fifi
#7 Wielbiciel#

Dzięki bardzo, to rzeczywiście Allegro zielone automaty

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kasia_fifi nie jeden tu pisał że paczka jako odebrana lub 6 dni gdzieś w drodze a potem odnajdywały się w zielonym pudełku, UPS nie ma dobrej integracji z automatami, więc poczekaj kilka dni a na statusy nie  patrz, jak nie dojdzie wróć podpowiemy co dalej zrobić 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kasia_fifi 
to rzeczywiście Allegro zielone automaty

Czas przewozu gwarantowany przez Allegro w tej usłudze to 5 dni roboczych (a w przypadku nadania przesyłki po godz. 12.00 - 6 dni roboczych).
Po uwzględnieniu weekendów (so-nd) "wychodzi" nawet 8-10 dni kalendarzowych.
Cierpliwości.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@A3dam 

Z punktu widzenia sprzedawcy wygląda to tak: jeśli zdecyduje się włączyć promowaną przez Allegro metodę dostawy, w nagrodę Allegro obniży mu punktację w kategorii "Procent zamówień z szybką dostawą".

Ciekawa promocja, nie ma co... Jeszcze się z taką nie spotkałam😀

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 z punktu sprzedawcy wszystko się zgadza, paczka w systemie doręczona, statystyki cacy, tylko klient nie ma paczki ;D

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@kostas11 

Fakt, przeoczyłam... Ale marna to pociecha, sprzedawca popłynie w kategorii nierozwiązanych dyskusji albo przyznanych wniosków z POK.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 nie do końca allegro idzie ze skrajności w skrajność 🙂

Odmówiono mi zwrotu pieniędzy z Programu ochrony Kupujących

Allegro wzięło sprawy w swoje ręce i nagle: ktoś oznaczył paczkę jako dostarczoną. I dla nich to kończy sprawę a ja przesyłki ani pieniędzy nie mam

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kostas11 @Kasiulki2 
A wiecie, że obecnie algorytmy monitorujące tzw. "szybkość" wysyłek sprzedawcy biorą pod uwagę moment złożenia zamówienia płatnego z góry (a nie moment opłacenia go w przypadku gdy płatność jest w tym samym dniu, ale np. kilka godzin później) ?
Jeżeli np. złożyłbym zamówienie rano, a zapłaciłbym późnym wieczorem to następnego dnia rano otrzymałbym powiadomienie od Allegro o opóźnionej przesyłce i zachęcenie do kontaktu (awantury ?) ze sprzedawcą. 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kasia_fifi Widzę, że cały czas prowadzisz korespondencję mailową w tej sprawie. Otrzymałaś od nas rekompensatę w postaci monet i zapewnienie, że przesyłka dotrze w ciągu kilku dni roboczych. W tej sytuacji proszę Cię o jeszcze odrobinę cierpliwości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kasia_fifi
#7 Wielbiciel#

Witam, minął tydzień od twojej odpowiedzi, ale mojej przesyłki nie ma nadal. Proszę o podpowiedź ja skorzystać z POK? Poprzednio mi odmówiono

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kasia_fifi
#7 Wielbiciel#

składamłam go już, odmówiono mi.

oznacz moderatorów

kasia_fifi
#7 Wielbiciel#

Więc kiedy usiłuję złożyć taki wniosek, otrzymuję natychmiast odpowiedź, że składałam już wniosek i odpowiedź jest w mailu. Tylko że to odpowiedź negatywna, a ja przesyłki nie mam nadal. Więc co robić? Widzę, że Wy najszybciej reagujecie, dlatego zwracam się do Was..

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kasia_fifi po kolejnym tygodniu nie masz przesyłki? 😳

@Allegro_One  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Co z tą Waszą niedorobioną, ekologiczną usługą? W ramach dbania o środowisko kurier pieszo ją dostarcza od sprzedawcy do adresata? To może padł gdzieś po drodze i trzeba mu pomóc?

oznacz moderatorów

kasia_fifi
#7 Wielbiciel#

No nie mam..do sprzedawcy nie mogę się zwrócić odsyła mnie do formularza

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów