anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ale się wzruszyłam...

piimaa
#13 Ambasador#

Wchodzę sobie do marketa buszować za laptopami. Wchodzę "sucha" jakby co 🙂
Sunę pasażem, z daleka (pomimo -2 na łoku) widzę wieeeelkkii banner!
OCTA CORE & FULL HD za jedyne ... 1999 talarów.
I w tym momencie, zrobiło mi się mokro (pod pachami!!! (jakby co...)) ...
No to sunę sobie dalej... ale już pięć razy szybciej!
Myślę, świat zwariował, 8 rdzeni w laptopie za .... 1999 nędznych złotóweczek?
W myślach między drzwiami numer 1 a numer 2 postawiłam już Linuxa, postawiłam wirtualnie Wieśdołsa ... a nawet nową myszę nabyłam (komputerową!!).
Wpadam ja na market, euro coś tam :))) i pierwsze co... to zapytanie do ludków: no gdzie te laptopy z 8 rdzeniami za 2 kafle?  Ludki - zgodnym hurtem pokazują paluchami >  "ooo, taaam, po prawicy..."
No to, odpalam buciory z piskiem i gaz do przodu.
Jestem już "na dziale" ... po chwili ... mokra już w całości!
Mediatek!
Czytam... ze dwadzieścia razy i już nawet kumam, że czytam bezbłędnie, no MEDIATEK!
I faktycznie 8 cores!
Po chwili (przeznaczonej na podniesienie szczeny z podłogi) dogrzebuję się w otchłani mej pamięci frazy "smartfon 8 cores" ... bo coś mi śmigęło te Mediatek przed oczyma...
aaaa!!!!!
No tak!!!
Mediatek 8 cores to ma mój stary, poczciwy telefoninooo...  mający 2GB RAM i aż FULL HD na ekranie.
Ja se myślę wtedy, ..., na to na co patrzę a patrzę na jakieś Asusy, HP i podobne Acero chromoZboki ...
No nie wierzę!
To laptopy mają dzisiaj procki z kalkulatorków i są aż tak tanie????

Ja rozumiem, jakieś AMD APU, AMD A1, czy nawet CELERONIK albo i PENTIUMIK jakiś GOLD... no ale... Mediatek ???   Mediatek + wlutowane na stałe 8GB DDR4-2666 + mega szybki eMC o zabójczej pojemności 128GB z ekranem 15.6 " obsługujący najnowszy Windows 11 ???????????????

Ja, jestem jeszcze na Ziemi?
Kiedy dokładnie rozpoczęła się ta moda,moda na uzbrajanie tablecików w matryce 15.6 i sprzedawanie jako laptop??
Ja miałam już takiego laptopa w 2016 roku, serio. Jakiś Kiano z Windows 10 i 3G nawet miał tylko wtedy 349zł kosztował no ale miał ekran 10" a nie 15.6".  Kurcze, drogaśne te matryce...

oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0