anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro nagle zaczyna blokować Adblock?

200265326
#7 Wielbiciel#

Blokowanie adbkokerow jest w UE nielegalne z tego co pamiętam.

 

Użytkownik na prawo do blokowania jakichkolwiek treści w internecie których nie ma ochoty widzieć. Dotyczy to również reklam.

 

Ponieważ nie ma na pace innej formy kontaktu z Allegro postanowiłem napisać o tym tutaj.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@200265326 Blokowanie adbkokerow jest w UE nielegalne ?

Czytałem że youtube też blokuje, i nie wejdziesz na ich stronę, albo reklamy albo wersja premium 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 to jest wojna adblocki blokują reklamay yt a yt blokuje adblocki już 3 przeglądarkami żongluje by reklamowego syfu nie oglądać

oznacz moderatorów

Client:45835991
#1 Nowicjusz#

mam uBlocka i Firefoxa, RAZ widziałem ich komunikat (i to taki, który można było po prostu zamknąć)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@200265326  No i sobie napisałeś, sądzisz że coś zmienisz?

oznacz moderatorów

200265326
#7 Wielbiciel#

Im więcej osób podniesie brew tym większa szansa że Allegro zaprzestanie, ale tak jak napisałem, w UE blokowanie adblocków jest nielegalne, UE wypowiedziało się w tym temacie w przypadku YT. Dlatego YT blokuje tylko w przypadku zalogowanego użytkownika. Żeby używać YT bz reklam z adblockami należy się wylogować i usunąć ciasteczka yt/google.

Ja używam specjalngo skryptu który blokuje ich blockera ale muszę go za każdym razem aktualizować kiedy tylko oni aktualizują swój skrypt. W przypadku Allegro wystarczy odrzucić ciasteczka i logować się za każdym razem i bloker znika ponieważ nie wyrażacie zgody na ciasteczka. To trochę skomplikowane ale można to obejść na alelgro. YT jest cwańsze ale za to głupsze XD

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@200265326 czego używasz i jak bo mnie już z yt nerwica bierze?

oznacz moderatorów

200265326
#7 Wielbiciel#

spróbuj noscript jeśli używasz firefoxa, działa inaczej niż to co ja robie ale szybko nauczysz się jak z tego korzystać, pozwala wyłączać skrypty działające na każdej stronie. inaczej mówiąc firefox przestaje obsługivać javascript i dzięki temu pluginowi masz kontrolę nad tym co widzisz na każdej stronie. ma to swoje minusy bo defaultowo wyłącza też skrypty captcha co potrafi być denerwujące, ale jak nauczyś się z tego korzystać to nie zauważasz że musisz coś włączyć czy wyłączyć. można go skonfigurować tak że pozwala stronom ładować skrypty a ty wtedy wyłączasz te których nie chcesz. niestety mojego skryptu nie daję bo musi byc aktualizowany średnio co tydzień.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Uzywam na zmiane chrome firefoxa i opery przez kazda to yt dziadostwo sie przepala w ok miesiac 

oznacz moderatorów

200265326
#7 Wielbiciel#

chrome=google=yt

opera gx ma adblock automatycznie zainstalowany i no **piiip** na niej działa

 

zabawna sprawa, chrome instalujesz z adblockiem uBlock Origin który jest blokowany przez ... google yt XD

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Przez automatyczny adblock opery sie tez przegryzl, a na innych widze ze z ublockiem najwiekszy prpblem bo go najszybciej wykrywa i robi blokade 

oznacz moderatorów

Client:45835991
#1 Nowicjusz#

Ja nie zauważyłem takiego problemu. Używam Firefoxa z uBlockiem Origin. Mam też swój DNS od NextDNS, w razie gdyby uBlock coś przepuszczał. Jeżeli masz problemy to przejdź na Firefoxa i używaj tylko i wyłącznie ublocka (więcej niż 1 bloker zwiększa szansę na jego wykrycie)

oznacz moderatorów