anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro nie staje po stronie uczciwych kupujących

Mamulinka89
#9 Pomysłodawca#

To całe Allegro protekt to wielka ściema !!! W moim przypadku wygrałam licytację muliny, miała być Nowa. Sprzedawca przysłał mi śmierdząca stęchlizną muline w dodatku większość napoczęta lub w połowie już użyta. Założyłam dyskusje, gdzie sprzedawca nie przyjmuję reklamacji i zwrotu zapewniając że jest Nowa. Oczywiście mimo przedstawionych dowodów że sprzedawca wysłał śmieci zamiast Nowego towaru, allegro protect zaproponowało rekompensatę w wysokości 100 zł i zatrzymaniu towaru czyli tej śmierdzącej muliny ( nie wiem na co mi ona, skoro nie mogę jej użyć bo okropnie śmierdzi) allegro zasłaniając się że sprzedawca odrzucił reklamację nie może nic zrobić i odsyła mnie do sądu. Serio !! Jestem mega wkurzona że allegro nie potrafi zrobić porządku z oszustami i nie staje po stronie uczciwych kupujących. 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Mamulinka89 Sprzedająca jest osobą prywatną i zgodnie z prawem nie musi przyjmować Twojego zwrotu, musi natomiast rozpatrzyć reklamację. Z toku Waszej dyskusji wynika, że decyzja reklamacyjna jest odmowna. Jako serwis złożyliśmy Ci propozycję rekompensaty w wysokości 50% towaru, jeśli się z nią nie zgadzasz, przykro mi, ale kolejna możliwość to już wyłącznie droga sądowa. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Mamulinka89
#9 Pomysłodawca#

No to wychodzi na to że na waszym portalu osoby prywatne mogą robić co chcą, za waszym pozwoleniem 😳😳😳 Czyli mam rozumieć że jak chce odzyskać pieniądze to mogę wystawić na sprzedaż czy licytację na allegro lokalnym, napisać tak jak ten sprzedawca że mulina jest Nowa i jak ktoś kupi to zachowywać się tak jak tu sprzedawca, czyli pisać że mulina jest nowa i nie przyjmuje zwrotu 🙈 No jako osoba prywatna mogę wszystko na allegro bez żadnych konsekwencji. Więc wnioskuję że mam tak postąpić i niech osoba która kupi te muline się martwi, tak jak teraz Ja 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nowy nie znaczy z fabryki prosto spod maszyny nowy oznacza nieuzywany. 20 letni samochód z fabryki sprzedany i rejestrowany 1 raz też jest nowy z punktu widzenia prawa polskiego. Tak samo ta mulina jesli opakowania nie było otwierane lub towar używany jest też traktowana jako nowa mimo że mogła zaśmierdzieć od leżenia w pudełku. Jedyna dobra rada na przyszłośc to kupować od firm i jeśli coś ma za dobrą cenę tzn że nie jest to okazji tylko ukryty wał 

oznacz moderatorów

Mamulinka89
#9 Pomysłodawca#

Kupowałam muline na **piiip** na **piiip** i tam nie było takich problemów jak na allegro. W sumie to **piiip** jak i **piiip** mają większą ochronę kupujących niż na allegro, pieniądze są wypłacane dopiero po zatwierdzeniu że towar jest zgodny z opisem, jeśli nie odsyła się i zwrot jest automatycznie bez użerania się ze sprzedawcą. Tam każda wada nawet najmniejsza musi być opisana lub zrobione zdjęcie. Dlatego po takiej akcji na allegro, rezygnuje z zakupów na tej platformie. Dostałam nauczkę i przekonałam się na własnej skórze że na allegro nie ma bezpiecznych zakupów, a kupujący musi sam radzić sobie z wadliwym towarem 

oznacz moderatorów

nikokot
#8 Zapaleniec#

Potwierdzam. Allegro Protect to marketingowy bełkot i ściema. Wielka szkoda **piiip**, tam nie było takiej jazdy jaką się trzeba namęczyć z robotami z obsługi Allegro.

oznacz moderatorów