anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Pay odsetki karne - podstawa prawna

MAMY ROZWIĄZANIE!
demiurg
#8 Zapaleniec#

Proszę o podanie podstawy prawnej i szczegółów regulacji nakładania odsetek karnych za opóźnione spłacanie Allegro Pay.

Ja na temat odsetek karnych nie znalazłem nic w regulaminie Allegro Pay - więc gdzie są przepisy na ten temat, które obowiązują użytkownika?

Z poważaniem

d

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
LEW433
#21 Demiurg#

@demiurg Wszystko powinno być w umowie z bankiem, bank jest kredytodawcą, z nim podpisałeś umowę.

oznacz moderatorów
demiurg
#8 Zapaleniec#

A dostałem umowę z bankiem 😮

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@demiurg Oczywiście że dostałeś, inaczej nie dostałbyś kredytu konsumenckiego, jest to usługa własna Allegro.😁

oznacz moderatorów
demiurg
#8 Zapaleniec#

hmm, dawno temu jak zajmowałem się trochę prawem (miałem m.in. doktoryzować się z prawa konsumenckiego, ale po 10 latach wykładania prawoznawstwa w R. pożegnałem się z prawniczostwem definitywnie; i nie żałuję..) - kiedyś były takie hmm..wymogi.. doktryny..heh..żeby w przypadkach relacji z konsumentem (jak tutaj) były Dostarczone Wyraźne i Indywidualnie wszelkie wzory, regulaminy etc. - a nie tak o, po łebkach.. 

oznacz moderatorów
demiurg
#8 Zapaleniec#

Lew433

Lubię zbiegi okoliczności (i nie są przypadkowe zwykle, te, które dostrzegam..)
ponieważ fraternizuję się blisko i z lwami i z demiurgami
napisz do mnie plis na poevision@poevision.com
coś Ci wyślę ..lwiego 🙂
pozdrawiam serdecznie 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@demiurg musisz mieć to w umowie 

Przed każdą datą spłaty przypomnimy Ci o zbliżającym się terminie i wymaganej kwocie. Jeśli spóźnisz się ze spłatą, uznamy niespłaconą kwotę za zaległą. Do czasu uregulowania zaległości, możemy ograniczyć Twoje dalsze korzystanie z Allegro Pay. Od wymaganej kwoty możemy również naliczyć odsetki karne – wtedy należy je spłacić je w pierwszej kolejności. Obecnie odsetki maksymalne za opóźnienie wynoszą 20,00% w skali roku.

________
Κώστας
oznacz moderatorów