anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro pay, spłacone, brak zwrotu, nowy zakup

Client:36724009
#7 Wielbiciel#

Witam, ma takie pytanie, kupiłem laptopa na raty z allegro pay, ale odstąpiłem od zakupu i teraz tak, sam spłaciłem całą kwotę allegro pay, czyli mam znów pełną kwotę do wydania, ale sprzedający nie zrobił mi jeszcze zwrotu, jeśli teraz bym kupił innym laptop z allegro pay i wybrał raty, to pytanie jest takie, jak już sprzedawca zrobi zwrot do allegro, to czy allegro zwróci mi tę kwotę, czy użyje jej do spłaty tego nowego zakupu, co nie ukrywam było by bardzo niepraktyczne, gdyż korzystniejsze jest spłacanie w ratach, więc mam taki stan faktyczny, czy może ktoś miał już taką sytuację, i wtedy jak allegro zwróciło mu pieniądze, prosiłbym o 100% pewną odpowiedź, gdyż jak kupię, a allegro za miast mi zwrócić kasę do mnie, spłaci mój nowy zakup, to nie będzie to miało sensu, dodam, że mówimy o całej kwocie 4 tyś, czyli mam je dostępne, na allegro pay, sprzedawca ma mi zrobić zwrot na allegro 4 tyś, a ja chcę kupić laptopa za 4 tyś, gdzie trafią pieniądze po zwrocie od sprzedającego, kiedy kupię laptopa za 4 tyś ?

A) Do mnie

B) Pójdą na spłatę nowego laptopa 

 

Z góry dziękuję za rozwiązanie kazusu. 🙂

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:36724009 Jeśli sam spłaciłeś raty, masz teraz pieniądze na nowy zakup i możesz kupić nowego laptopa. Gdy sprzedawca odda wpłatę za pierwszy zakup, Allegro Pay odda ją Tobie, a ty będziesz spłacał raty za drugiego laptopa. To są dwa oddzielne zakupy. Allegro nie może decydować za Ciebie i spłacić wszystkich rat przed terminem za drugi zakup.

Chcesz mieć 100% pewności, dopytaj w Allegro Pay; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=c2f4a079-47f6-4949-a174-a496fe1b1805

oznacz moderatorów