anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro protect nie zwraca pełnej kwoty

PIROPL
#7 Wielbiciel#

Jak to jest z tym allegroProtect. Mam taką sytuację kupiłem buty zimowe, po sezonie się zaczynają rozklejać - odesłałem je więc do sprzedającego reklamacja została odrzucona łamaną polszczyzną z translatora bez odniesienia się do konkretnej sprawy, czyli dostałem standordowego gotowca. Napisałem do rzeczoznawcy - potwierdził że jest to wada. Rozpocząłem dyskusję - sprzedający ma to gdzieś - tylko wysyła z Polski a firmę ma w Czechach, Allegro natomiast zaproponowało mi wypłatę połowy kwoty zasłaniając się wewnętrznymi regulaminami. Czy możecie mi powiedzieć gdzie w regulaminie Allegro protect jest napisane że to nie jest protect tylko takie półprotect? Jak dla mnie to temat dla UOKiK.....

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

Monika__L
#16 Inspirator#

Protect jest uznaniowy. Możesz dostać 0 albo pół albo całość albo dowolną kwotę 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@PIROPL AP to wewnętrzny twór Allegro, forma rekompensaty więc nie ma gwarancji ile oddadzą.

oznacz moderatorów

PIROPL
#7 Wielbiciel#

No spoko że wewnętrzny ale mają jakiś regulamin, reklamują jako swoiste ubezpieczenie transakcji, nie widziałem tam żadnego zapisu o uznaniowej kwocie wiec trochę liczyłem na to że albo sprzedający oszukuje i mi się zwrot należy albo nie i nic mi się nie należy ....

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Mają regulamin który daje wolną rękę decydentowi 

oznacz moderatorów

PIROPL
#7 Wielbiciel#

Gdzie ta wolna ręka jest? https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/9 jak dla mnie rekompensata to rekompensata 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@PIROPL a gdzie w regulaminie masz zapis że zawsze dostajesz fulla rekompensaty? 

Spółka dokonuje oceny zgłoszenia i podejmuje decyzję o przyjęciu zgłoszenia w terminie 30 dni roboczych od otrzymania poprawnie wypełnionego Formularza wraz z następującymi załącznikami: ...

Dokonują każdorazowo oceny indywidualnie

oznacz moderatorów

PIROPL
#7 Wielbiciel#

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-protect/warunki-skorzystania-z-allegro-protect-qzdAg... na dole masz przykłady - tak albo nie albo za brakującą sztukę nie ma 50%

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak to nie działa już od dawna, przyznają kiedy chcą i ile chcą.

oznacz moderatorów

PIROPL
#7 Wielbiciel#

No za brakującą sztukę 100% prawda? czyli co z butów górskich mam półbuty czyli towar w 50% nie zgodny z opisem ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeszcze się tak reklamują? a to przeszłość a w regulaminie nie ma że "musisz " otrzymać.

oznacz moderatorów

PIROPL
#7 Wielbiciel#

No nie muszę otrzymać dlatego moje stanowisko jest takie że albo powinno być uznane za zasadne i wypłacone albo i nie powinni zapłacić nic - pół jest takie dość dziwne. Ewentualnie zapłacą całość jak dostarczę pismo z serwisu  - tyle że takiego nie ma ..... a rzeczoznawca ich nie interesuje 

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Pół komuś zwrócili i kazali kupić farbę na odprysk 🙂

oznacz moderatorów

PIROPL
#7 Wielbiciel#

Niby spoko ale czy to uczciwe ? Można uznać że podeszwa to tylko pół buta więc w sumie stopa zostaje przykryta więc 50% w sam raz 😛

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@PIROPL   "... reklamują jako swoiste ubezpieczenie transakcji,"

Nie możesz tego traktować jak ubezpieczenie, gdyby Protect było ubezpieczeniem zawierałbyś umowę, opłacał składkę itp...  a i tak nie miałbyś pewności czy wypłacą odszkodowanie bo na przykład  użytkowałeś przedmiot w stanie "wskazującym"

To jest dobrowolna darowizna na rzecz kupującego, więc tak naprawdę to nic ci się nie należy, bądź  wdzięczny że ci połowę wartości ofiarowali.

oznacz moderatorów

PIROPL
#7 Wielbiciel#

czyli co allegro nie jest bezpieczną platformą jak się reklamuje, sprzedający nie płaci prowizji (finalnie kupujący) czyli w sumie opłacam składkę, podpisałem umowę....

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Możliwe że masz rację, ale to twoja opinia....😂

oznacz moderatorów