anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro smart! - kupiłem kilka towarów (dobierałem do 100 zł) i muszę zapłacić za przesyłkę

jerz_m
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Kupiłem kilka towarów (dobierałem do 100 zł) i muszę mimo to zapłacić za przesyłkę! Wszystkie towary w Allegro smart! O co tu chodzi???

Pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Sprzedający ma beznadziejnie ustawione cenniki. 2 z tych zakupionych przedmiotów nie mają opcji Allegro kurier więc Smart nie wskoczy . Dziwacznie jakoś to poustawiał.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Nie dwa tylko trzy (pisałem o tym wyżej).
Cenniki cennikami, ale do @jerz_m ciągle nie dociera dlaczego nie działa mu smart, mimo że wg niego powinien, "bo przecież wszędzie są ikony smart"😂 No ale tak to jest, gdy nawet nie przeczytało się w całości podlinkowanego artykułu pomocy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

jerz_m
#9 Pomysłodawca#

Regulamin:

III. Zakres Usługi Allegro Smart!

  1. Nabywca może skorzystać z Usługi Allegro Smart! w zakresie dostawy bez ponoszenia wskazanej przez Sprzedającego opłaty z tytułu dostawy (art. II ust. 3 lit. a Regulaminu) tylko przy Transakcjach, w których:

    a. wartość Transakcji lub wartość sumy Transakcji (zawartych zarówno w trybie Licytacji jak i z wykorzystaniem opcji Kup Teraz) zawartych w ramach Oferty danego Sprzedającego nie jest niższa niż 40 zł, z zastrzeżeniem, że w przypadku metody dostawy w postaci przesyłek kurierskich przedmiotowa wartość wynosi nie mniej niż 100 zł, a zapłata za Transakcję/e nastąpiła za pośrednictwem Usługi Płatności oraz

    b. wskazana przez Sprzedającego wartość jednorazowej dostawy dostępnej w ramach Oferty nie jest wyższa niż określono w tabeli https://na.allegro.pl/smart-metody-dostawy oraz przy założeniu, że przy zakupie przez Nabywcę wielu sztuk Towarów w ramach tej samej lub kilku Transakcji u tego samego Sprzedającego wartość dostawy, niezależnie od metody, nie przekracza 40 zł, z zastrzeżeniem, że w przypadku metody dostawy w postaci przesyłek kurierskich przedmiotowa wartość wynosi nie mniej niż 100 zł, .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jerz_m  Zajrzyj do tego linka :

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/korzysci-i-aktywacja-allegro-smart/jak-korzystac-z-allegro-s...

Czytasz tam : Zwróć uwagę, aby wybrane przez Ciebie oferty miały wspólną metodę dostawy - oznaczoną logo Smart! 

Przy Twoich zakupach niestety nie ma wspólnej i dlatego nie chce zadziałać Smart

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Knowhere  Dopiero teraz wypatrzyłam ten Twój czerwony oczojeb...  wpis haha

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Wpis wpisem (jak widać też nie trafił do celu) - w nocy dosadniej (bo po trzecim czy czwartym razie już straciłem cierpliwość) mu napisałem (w dwóch słowach, z czego pierwsze, to było "wspólne", a drugie... powiedzmy że odnosiło się do jednej z pierwszoplanowych postaci w Shreku😁) dlaczego smart nie działa, ale widzę że już ktoś pousuwał posty, choć ja wcale nie zgłaszałem obrazy z jego strony pod moim adresem😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Knowhere  Może i trzy. Przyznaję czytałam i sprawdzałam po łebkach. Za gorąco 😄  A tak swoją drogą ciekawa jestem czy sprzedający wie dlaczego Smart u niego działa kulawo ? Skoro ma smarta to powinno mu zależeć by dało się z niego korzystać.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Dla mnie sprawa jest oczywista, @Knowhere wyraźnie napisał dlaczego nie możesz skorzystać ze smart.

Możesz mieć 20 przedmiotów, wszystkie oznaczone jako Smart!, ale wcale to nie oznacza, że ze Smart! skorzystasz.

Jeżeli chociaż jeden przedmiot W CENNIKU DOSTAWY U SPRZEDAJĄCEGO nie będzie miał sposobu dostawy oznaczonego smartem, to nie skorzystasz. W Twoich zakupach @jerz_m nie masz możliwości zakupu Smart!, bo przykładowo te mydło Biały Jeleń nie ma smart dla Pocztexu, bo nie ustawił sobie Allegro Pocztex. Smart! ma JEDYNIE na Allegro Polecony, więc z kuriera Smart! nie skorzystasz.

Jeżeli kupisz wiele przedmiotów i wybierzesz sposób dostawy Allegro Polecony i WSZYSTKIE przedmioty mają w cenniku dostawy Allegro Polecony oznaczony ikonką Smart!, wtedy zadziała.

Jeżeli wszystkie przedmioty mają Allegro Kurier48 oznaczony ikonką Smart! i będziesz chciał skorzystać z kuriera smart, ale w jednym przedmiocie ten sposób dostawy nie jest tą ikonką oznaczony, to po smarcie.

Przecież to czarne na białym.

Sprzedający powinien zmienić cenniki dostawy, bo w niektórych ofertach ma "Kurier, Pocztex" w cenie 17,99zł, więc kuriera Smart! nie będzie mieć, a kupujący nie skorzystają z kuriera Smart! dobierając te przedmioty.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Daj spokój, nie załapie...

Hm, how about that @jerz_m?

smart.png

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Rodi775
#7 Wielbiciel#

Ja to samo miałem !! Wczoraj .Zakupiłem za 120 zł produkt z opcją Smart kurier i policzyli mi 13.99 zł za kuriera . Zaczna śmierdzieć ten Smart ...

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Rodi775  może kupowane przez Ciebie przedmioty nie spełniały warunków SMART

Jak korzystać z Allegro Smart!

oznacz moderatorów