anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

AllegroPay- Spóznione spłaty

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:44615307
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich,mam dosyc wazne pytanie na które chcialbym uzyskać odpowiedz.

 

 

Mialem kilka splat na allegro pay,gdy zaczalem z tego korzystac zapytalem konsultanta allegro (czat) czy jezeli spoznie sie ze splata np.o 2 miesiace to wynikaja z tego jakies konsekwencje i czy wtedy bede wpisany w BIK.Na co Pan lub Pani odpowiedziała,że nic takiego sie nie dzieje i jedyną konsekwencją będa odstestki karne.Po uzyskaniu takiej informacji pozwolilem sobie na to ze splace te zakupy za 2 miesiace(bylo ich kilka 5-6).Mija termin splaty i ja dostaje wiadomosc ze zostanie to wpisane do histori kredytowej.Mialem 5-6 spoznionych rzeczy,dzis je splacilem,lecz mysle ze jest to juz za pozno.Czy jest jakas mozliwosc ze przez wprowadzenie bledu przez konsultata szlo by mnie z takiego BIK wypisac?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
Paint_Box
#12 Orędownik#

Pisz do Allegro Pay, tutaj na forum nikt tego nie wie. Jeden konsultant coś Ci napisze, a drugi może napisać coś innego. Z dostępnych materiałów wynika, że konsekwencją opóźnień są tylko odsetki;

Przed każdą datą spłaty przypomnimy Ci o zbliżającym się terminie i wymaganej kwocie. Jeśli spóźnisz się ze spłatą, uznamy niespłaconą kwotę za zaległą. Do czasu uregulowania zaległości, możemy ograniczyć Twoje dalsze korzystanie z Allegro Pay. Od wymaganej kwoty możemy również naliczyć odsetki karne – wtedy należy je spłacić je w pierwszej kolejności. Obecnie odsetki za opóźnienie wynoszą 11,2% w skali roku.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/allegro-pay-najczesciej-zadawane-pytania-0K6dOBv...

Z tego co piszesz wynika, że informacje są sprzeczne i nie można w nie wierzyć.

Pisz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=71f555ff-e040-42b3-a55b-d46b7fc1d3cc Wyjaśniaj to, domagaj się regulaminowych podstaw do takiego działania.

oznacz moderatorów
Client:44615307
#8 Zapaleniec#

Dziekuje bardzo za pomoc 🙂

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:44615307 Myślę, ze mieli na myśli własną historię kredytową dla systemu allegropay i tam po prostu będzie niższa kwota udzielona, ale może się mylę 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Client:44615307
#8 Zapaleniec#

Mysle ze mozesz miec racje,aczkolwiek potem konsultant odpisal ze to kredyt i musi byc wpisane w BIK,mam wrazenie ze nie do konca wiedza o co chodzi

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:44615307 To spółka "siostra" allegro

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/kto-udziela-finansowania-w-ramach-allegro-pay-1M...

Nie sądzę by wpisywali do biku przez spóźnienie spłaty rat 😉

https://www.knf.gov.pl/podmioty/wyszukiwarka_podmiotow#1966462

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Client:44615307
#8 Zapaleniec#

Wlasnie pani odpisala ze pojawia sie to ww BIK i zebym zlozyl reklamacje ehh 😞 Nie chce miec problemow z kredytem w przyszlosci..

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:44615307 Mimo wszystko dobrze wiedzieć. A masz gdzieś tą rozmowę z konsultantem, który Cię zapewniał, ze nic się nie stanie?

Powinni mieć dostęp do rozmowy z czata jak im wskażesz datę i może będzie to podstawa do zmiany decyzji z tym bikiem. Napisz do nich w tej sprawie

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Client:44615307
#8 Zapaleniec#

Ja nie mam ale konsultanci maja,i pani potwierdzila ze ten konsultant tak pisal 🙂 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:44615307 To na tej podstawie poproś o wyrozumiałość i zmianę decyzji co do wpisu do bik lub wykreślenie

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Client:58482019
#7 Wielbiciel#

A naliczyli Panu wysokie odsetki? Czy jakieś groszowe sprawy za te 2 miesiące? Pozdrawiam 

oznacz moderatorów