anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie przesyłki

Client:48720553
#7 Wielbiciel#

Witam. Od razu po zamówieniu produktu , anulowałam go a mimo to sprzedawca to wysłał. Co mam w takim przypadku robić?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 nie można telefonicznie bo nie ma potwierdzenia 😞 tylko pismo, mail 

Art. 30. 1. Konsument może odstąpić od umowy, składając przedsiębiorcy
oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Oświadczenie można złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do ustawy.
2. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego
upływem.
3. Jeżeli przedsiębiorca zapewnia możliwość złożenia oświadczenia o
odstąpieniu od umowy drogą elektroniczną, konsument może także odstąpić od
umowy:
1) przy wykorzystaniu wzoru formularza odstąpienia od umowy, stanowiącego
załącznik nr 2 do ustawy;
2) przez złożenie oświadczenia na stronie internetowej przedsiębiorcy.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Mylisz się. Ustawodawca nie narzuca obowiązku złożenia odstąpienia na piśmie, w starej ustawie był taki obowiązek, jednak do celów dowodowych warto to zrobić pisemnie. Przeczytaj wszystkie przepisy, a nie tylko wybrane i zwróć uwagę na słowo "może". Poczytaj też o tym na stronie UOKiK.

http://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/forma/

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:48720553 napisz jak zostało anulowane bo w przepisach nie ma czegoś takiego, mogłaś odstąpić od umowy bez podania przyczyny, ale tu trzeba złożyć odpowiednie pismo pocztą, mailowo lub jeśli przedsiębiorca udostępnia prze stronę internetową ( zwrot allegro )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11  w przepisach nie ma, ale nie od dzisiaj wiadomo, że allegro wyprzedza naszych prawodawców. kilka dni temu wprowadziło opcję anulacja zakupu, która nie jest tożsama z odstapieniem od umowy, bo nie wymaga takiej formy od kupującego. Wystarczy, żeby zakup był od firmy i po kliknięciu w kup teraz, a nawet zapłaceniu możemy anulować transakcję.\

kupujący kaxxx anulował zakup 1 przedmiotu.

Każdy e-mail transakcyjny od Allegro zawiera Twoje imię, nazwisko lub nazwę firmy *

 
Anulowane zamówienie

dla kaxxx z 8 maj. 2020, 18:07:16

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ja już miałem 2 takie anulacje w ciągu 2 ostatnich dni.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:48720553 Jako, że wybrałaś płatność przy odbiorze, w takiej sytuacji proponuję nie odbierać przesyłki od kuriera. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

fajnie, i sprzedawca będzie w plecy wysyłkę za pobraniem i zwrot. Rewelacja jednym słowem 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mikeza Mógł nie wysyłać, otrzymał info o anulowaniu przed wysyłką 🙂

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96  tylko kto to wie jak było dokładnie, ja mam takich klientów, którzy 2-3 dni po zakupie chcą zmiany adresu i zdziwieni, że paczka już wyszła.

Dla jednego zaraz po zakupie to minuta, a dla drugiego kilka godzin.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Krisfortolsza
#8 Zapaleniec#

Witam ja kupiłem w smarcie i przez zapłać po, było to w nocy po paru minutach anulowalem zakup, napisałem e-mail z prośbą o nie wysłanie że chce odstąpić od zakupu, gdy dostałem wiadomość o wygenerowaniu etykiety podjął próbę kontaktu telefoniczne go  która zakończyła się tak że mam odesłać przedmiot, ale nie  mogę wygenerować kodu zwrotu gdyż allegro widzi to jako transakcje anulowana 🙁. Jak podejść do sprawy zwrotu?? Wysłać i liczyć że dostane zwrot za wysyłkę?? 

oznacz moderatorów