anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie transakcji przez sprzedającego a fizyczny zwrot kasy na konto

Lugol
#7 Wielbiciel#

Witam, dokonałem zakupu i zapłaciłem przez płatność allegro. Na drugi dzień zadzwonił do mnie sprzedający, że towar jednak jest uszkodzony o czym nie było w opisie i czy chcę anulować transakcję. Biorąc ww. pod uwagę odpowiedziałem, że rezygnuję i proszę o zwrot kasy. Sprzedający powiedział, że anulował transakcję i że dostanę zwrot pieniędzy na konto. Transakcja była przedwczoraj, anulowanie wczoraj rano, a kasy na koncie brak. Nie dostałem też żadnego potwierdzenia od allegro, że taka anulacja nastąpiła. Trochę zaczynam się martwić bo to było parę stówek, a kasy na koncie brak, ja natomiast już kupiłem ten sam sprawny towar od innego sprzedawcy.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

TOBI421
#11 Animator#

Jak dogadałeś się telefonicznie ze sprzedawcą to jakim cudem allegro ma potwierdzić ,że dogadałeś się i anulowałeś transakcję.Podaj sprzedawcy dane konta do zwrotu kasy i wyznacz mu termin zwrotu.Gdy wystąpi o zwrot prowizji do transakcji nie potwierdzaj podanego przez niego powodu - tylko czekaj aż zwróci kasę.Nie wierz w żadne potwierdzenia e-mailowe zwrotu kasy.Możesz także rozpocząć ze sprzedawcą spór , do którego ma wgląd allegro.Musi odpowiedzieć w 24 godziny.

oznacz moderatorów

Lugol
#7 Wielbiciel#

No też mi się to właśnie nie podoba dlatego tu napisałem. Gość mi napisał: "Pieniądze już Panu zwróciliśmy poprzez Allegro nic Pan nie musi robić." Napisałem zgodnie z poradą maila z prośbą o zwrot kasy na konto, zobaczymy co odpisze.

oznacz moderatorów

Gryfin916
#7 Wielbiciel#

Jeśli poprzez Allegro to radziłbym sprawdzić tutaj: Środki i historia operacji  

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Zwroty nie trwają kilka godzin, a kilka dni.  I to nie zależy od sprzedawcy, a od *pie*rdzi*elnika Allegro i firm pośredniczących. Więc spokojnie czekaj na kasę. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Lugol Środki powinny pojawić się na Twoim koncie w przeciągu kilku dni, ale jeśli sprzedający rzeczywiście wykonał zwrot, powinieneś otrzymać powiadomienie. Poproszę o numer tej oferty, albo chociaż datę zakupu, sprawdzę szczegóły Twojej transakcji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ cyt: " Środki powinny pojawić się na Twoim koncie w przeciągu kilku dni, ale jeśli sprzedający rzeczywiście wykonał zwrot"

jakie to fajne gdy w dyskusji muszę nieraz tłumaczyć adminom, że środki idą kilka dni i niech nie żąda ode mnie przy takim zwrocie natychmiastowego potwierdzenia przelewu.

to tak jak dzisiaj zapytałem na orlenie o środki odkażające co niby produkują

śmiech pracownika cpnu słyszałem jeszcze jak wsiadałem do samochodu

 

oznacz moderatorów