anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie własnej oferty w trakcie licytacji

crackman123
#1 Nowicjusz#

Mam takie pytanie. Wczoraj brałem udział w licytacji, którą chciałem wygrać i wygrałem ale w trakcie coś mocno mnie zaskoczyło. Podbijałem cenę tak by wygrywać. Dostałem informacje, ze moja oferta jest najwyższa (2000,00zł). Po około godznie, dostałem infomacje że moja oferta została przebita i stawka dla sprzedawcy faktycznie była wyższa o 25zł od mojej najwyższej ofertowanej ceny czyli 2025,00zł. Po około 2 godzinach ta najwyższa oferta znikła i ponownie ja z moją najwyższą oferrtą czyli 2000,00zł była najwyższa. Pytanie brzmi - jak można cofnąć/anulować swoją ofertę w licytacjach?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli to zwykłe Allegro, najprawdopodobniej zadziałała "spółdzielnia", czyli grupa powiązana ze sprzedawcą, która odkryła Twoje maksimum i potem wycofała swoje oferty, abyś zapłacił tyle, ile zaoferowałeś jako maksimum. Została zawarta umowa, powinieneś zapłacić. Jeśli sprzedawcą jest firma-sklep możesz od umowy odstąpić. Jeżeli to osoba prywatna i nie zapłacisz, będzie mogła się domagać zapłaty nawet sądownie, ale moim zdaniem do sądu nie dojdzie, czyli nie powinieneś się obawiać.

Jeśli to Allegro Lokalnie, nie musisz płacić, tam po pięciu dniach bez wpłaty transakcja nieopłacona jest uznana za niebyłą.

oznacz moderatorów

crackman123
#1 Nowicjusz#

Tzn żeby była jasność ja chciałem kupić, kupiłem i się cieszę. Pytanie jak można wycofywać oferty bo nie wiedziałem że istnieje wogóle taki mechanizm.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jest to możliwe chodź nie zawsze uczciwe ale się da.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli kupiłeś i się cieszysz, to zapłać i niczego nie wycofuj. Teraz już przy zakupie od osoby prywatnej wycofać się nie da. Co i po co chcesz wycofywać, jeśli cieszysz się w wygranej?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 "Jeśli to Allegro Lokalnie, nie musisz płacić, tam po pięciu dniach bez wpłaty transakcja nieopłacona jest uznana za niebyłą." - na AL nie można wycofywać ofert licytantów, wstyd żeby demiurg tego nie wiedział.
Co do pierwszego akapitu - masz jakieś przesłanki ku temu, czy tradycyjnie gdybasz (również w kwestiach sądownych)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie każdy może zostać demiurgiem tak szybko jak ja. Jeśli komuś żal coś ściska, niech zacznie pomagać zamiast jątrzyć.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Hahaha, ~7 miesięcy po 14h/dziennie to szybko?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów