anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu poprzez raty allegro

Patryk9799
#8 Zapaleniec#

Witam. Zakupiłem dziś laptopa poprzez raty allegro za pomocą kredytodawcy smartney. Koniec końców miał to być prezent jednak nie spełni oczekiwań. Po około godzinie od zakupu, anulowałem zakup i dostałem informację, że sprzedający ma czas 48h na zwrot środków. Dodam, że przesyłka nie została jeszcze przygotowana do wysyłki. Poinformowałem również sprzedającego, on jednak odpowiedział mi, że ten proces potrwa długo, więc jak to jest? Druga sprawa czy mogę już złożyć dokument o rozwiązanie kredytu konsumenckiego i wtedy mam 30 dni na zwrócenie środków czy najpierw muszę poczekać aż sprzedający zwróci pieniądze do banku i wtedy złożyć odstąpienie od kredytu? Boję się namieszać i niechciałbym spłacać urządzenia, którego koniec końców nie otrzymam.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Najpierw musisz poczekać aż sprzedajacy zwróci środki, później rozwiążesz umowę.

oznacz moderatorów

Patryk9799
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź. Jeżeli aktualny status to "pomyślnie anulowany zakup" to sprzedający w trakcie 2 dni roboczych musi zwrócić pieniądze i dostanę info o zwróconej kwocie w mailu? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

sprzedający ma 14 dni max na zwrot środków zgodnie z ustawa konsumencką i prawem polskim

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Patryk9799 2 dni to zalecenia allegro typu powinien, anulowanie zamówienia = odstąpieniem i sprzedawca ma max 14 dni na zwrot kasy, pewnie tyle nie będzie czekał i dostaniesz szybciej 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Patryk9799
#8 Zapaleniec#

A co jeśli odda mi zwrot po terminie 14 dni, a dokładnie 14 dni mam na odstąpienie od kredytu konsumenckieho? Zostanę z kredytem do spłacania przez przekroczenie 14 dni na odstąpienie i zostanie mi spłacać raty bez sprzętu? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jestem tu jakieś 8 miesięcy sytuację by ktoś kasę po terminie oddał widziałem 1 lub 2 razy zawsze możesz napisać do sprzedawcy wiadomość i poprosić o szybki zwrot ze względu na swoją sytuację

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Wg regulaminu Allegro 2dni, wg prawa 14dni, a raty są po 30dniach więc wszystko powinno zostać załatwione.

oznacz moderatorów