anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu "zapłacę później" , a co z spłatą ?

impel79
#8 Zapaleniec#

Witam jakiś czas temu kupiłem myjkę ciśnieniową z opcją odroczenia spłaty do 30 dni ale anulowałem zakup przed rozpoczęciem procedury wysyłki związku z tym mam pytanie do kiedy sprzedający ma czas oddać kasę za zakup myjki i co jeśli nie spłaci w terminie ?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kostas11
#21 Demiurg#

@impel79  do 14 dni ale z reguły robią to wcześniej kilka dni tym bardziej że nie odsyłasz towaru 🙂

Jeśli zdecydujesz się zwrócić towar, wybierz opcję [Zwróć część lub całość zakupu], znajdziesz ją w szczegółach Twojego zakupu. Następnie wypełnij dane i kliknij [Odstępuję od umowy] oraz odeślij sprzedawcy zwracane przedmioty. Jeśli wszystko przebiegnie bez problemów i sprzedawca potwierdzi zwrot, wymaganie Twojej płatności zostanie anulowane – zobaczysz to w Szczegółach zakupu, w części Zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy. Nie poniesiesz w związku z tym żadnych kosztów – poza ewentualnym kosztem odesłania przesyłki do sprzedającego.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-zaplac-pozniej/allegro-zaplac-pozniej-najczesciej-za...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

impel79
#8 Zapaleniec#

Rozumię ale ja nie otrzymałem paczki (myjki) ponieważ anulowałem ją po zakupie nawet jeszcze nie została wysłana do mnie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@impel79 anulowanie zakupu = zwrot 🙂  te same zasady i terminy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

impel79
#8 Zapaleniec#

Rozumie dzięki za pomoc  🙂 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@impel79 Sprzedawca powinien zwrócić wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni. Pieniądze ze zwracanej wpłaty nie wrócą do Ciebie, tylko do pożyczkodawcy, wtedy Twoja spłata przestanie być wymagana. O zwrocie wpłaty zostaniesz poinformowany przez Allegro mailem.

Gdyby takiego maila nie było i gdyby sprzedawca wpłaty nie zwrócił, napisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... i poproś o pomoc - wtedy sprzedawca pieniądze odda.

oznacz moderatorów

impel79
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc 😉 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Proszę uprzejmie 🙂

oznacz moderatorów

impel79
#8 Zapaleniec#

Witam sprzedający nadal nie zwrócił kasy za myjkę czy jeśli nie odda ich przeciągu  10 dni bo tyle zostało do spłaty za myjkę to co w tam razie mam robić bo nie uśmiecha mi się spłacać czegoś, czego nie mam fizycznie w domu.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@impel79 Jeśli sprzedawca potwierdził zwrot, wymaganie Twojej płatności powinno zostać anulowane – zobaczysz to w Szczegółach zakupu, w części Zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

impel79
#8 Zapaleniec#

Jest taka możliwość że sprzedawca zwróci kasę na konto moje lub allego w ostatnim dniu ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@impel79 Wysłaliśmy wiadomość do sprzedającego w tej sprawie. Mam nadzieję, że zmotywuje go to do zwrotu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

impel79
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo Pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów