anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zamówienia przed wysłaniem towaru

tompot83
#7 Wielbiciel#

[edycja] wysłał mi towar już anulowaniu przeze mnie zamówienia. Dzisiaj mija 14 dni od odstąpienia od umowy. MediaMarkt twierdzi, że nie zwróci środków dopóki towar nie wróci do ich magazynu.

Towar został wysłany pomimo mojej informacji, że odstępuję od umowy bo nie dotrzymali deklarowanego czasu na wysyłkę. W dyskusji ze sprzedającym pracownik Allegro powiedział cyt."8 grudnia 2021 14:38(..) bardzo mi przykro, że sprzedający nie rozwiązał jeszcze Pana sprawy. MediaMarktPolska - w tym przypadku, nie można uzależniać zwrotu pieniędzy od zwrotu produktu, ponieważ zamówienie zostało wysłane już po odstąpieniu kupującego od umowy. Sprzedający wysłał więc przesyłkę na własną odpowiedzialność. Proszę więc o dołączenie w dyskusji potwierdzenia zwrotu pieniędzy na konto kupującego najpóźniej do jutra (9.12.2021) włącznie."

[edycja] ignoruje sugestie pracownika Allegro. Czy w takiej sytuacji jak powyższa jedyne co mi pozostaje to skorzystanie z programu ochrony kupujących?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

tompot83
#7 Wielbiciel#

Dla jasności dodaję, frma kurierska została poinformowana o anulowaniu zamówienia i nie doręczano mi przesyłki.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@tompot83 Widzę, że złożyłeś już wniosek o rekompensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących, dlatego poczekaj proszę na naszą odpowiedź. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@tompot83 Jeżeli towar został wysłany po anulowaniu zakupu, sprzedawca zrobił to na własny koszt i własne ryzyko. Zgodnie z regulaminem Allegro, w takiej sytuacji powinien oddać pieniądze w ciągu 2 dni. Anulowanie to odstąpienie od umowy. To nie jest sytuacja, że towar ma wrócić po odesłaniu przez kupującego, bo kupujący odstąpił przed wysyłką, więc sprzedawca wprowadza Cię w błąd. 

Tak, tylko wystąpienie z wnioskiem do POK może nagle poprawić Twoją sytuację. Weź jednak pod uwagę, że to duży sprzedawca, robiący duże obroty i generujący duży zysk dla Allegro, dlatego możesz mimo zgłoszenia do POK napotkać problemy. Gdyby tak było, daj znać. 

oznacz moderatorów

tompot83
#7 Wielbiciel#

Po złożeniu wniosku do POK sprawa wróciła do dyskusji ze Sprzedającym. Allegro już po raz trzeci prosi MediaMarkt o niezwłoczne załączenie w dyskusji potwierdzenia zwrotu środków. Sprzedający tak samo jak do tej pory lekceważy zalecenia Allegro. Zwrotu jak nie było tak nadal nie ma.


oznacz moderatorów