anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

anulowanie zamówienia

MAMY ROZWIĄZANIE!
manka705
#3 Debiutant#

W sobotę złożyłam zamówienie (dziś jest poniedziałek) okazało się że zamówiłam nie taką książkę jaką powinnam. Nr tel do sprzedawcy błedny. Od razu w sluchawcę słyszę, że połaczenie nie może być zrealizowane. Znalazłam sprzedającego w necie. Inny nr tel ale nikt nie odbiera. Wykonałam 198 połaczenia.  W szczegółach zakupu brak opcji anulowanie zakupu. Napisałam maila że rezygnuję - nawet jeszcze nie zaczęli przygotowywać przesyłki. Jak nie odczytają mojej wiadomości to kurier będzie mnie nachodził i wydzwaniał. Mieliście podobną sytuację?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
kostas11
#21 Demiurg#

@manka705 zakup od firmy czy osoby prywatnej ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
manka705
#3 Debiutant#

firma

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@manka705 anulowanie nie wszyscy udostępniają, napisz mailem odstąpienie od umowy, jak wysłali i odbierzesz będziesz miał 14 dni na odesłanie od wysłania pisma lub nie odbierać ale potrącą za odesłanie - zwrot paczki bo to jest po stronie kupującego,

________
Κώστας
oznacz moderatorów
manka705
#3 Debiutant#

Dzięki za sugestię. Nie wysłali bo  nawet nie podali nr przesyłki a przewidywany termin dostawy 16-23 września. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wyjaśnione???

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@manka705 to napisz mailem odstąpienie i zapomnij 🙂

Wzór formularza odstąpienia od umowy (formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy) – Adresat [w tym miejscu przedsiębiorca powinien wpisać nazwę przedsiębiorcy, pełny adres pocztowy oraz, o ile są dostępne, numer faksu i adres e-mail] – Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy(*) umowy dostawy następujących rzeczy(*) umowy o dzieło polegającej na wykonaniu następujących rzeczy(*)/o świadczenie następującej usługi(*) – Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*) – Imię i nazwisko konsumenta(-ów) – Adres konsumenta(-ów) – Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej) – Data

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 Nie jest wymagany tak dokładny formularz odstąpienia od umowy, wystarczy mail.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Napisz od kogo i w jaki sposób dokonałeś zakupu.

oznacz moderatorów
manka705
#3 Debiutant#

Kupowałam od superksiązki podręczniki do angielskiego dla swoich dzieciaków z opcją za pobraniem. Dziś młody się zorientował że zamówiłam mu jeszcze raz ćwiczenia, które już ma a nie kupiłam mu podręcznika. chciałam to jakoś odkręcić ale ignorancja kupujących przez sprzedawców jest powalajaca. Ja rozumiem że jest czas pandemii i sprzedajacy wyłączyli opcje anulowania zakupu - każdy chce żyć nie zmienia to faktu że trochę to chamskie z ich strony

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@manka705 anulowanie to se allegro wprowadziło prawnie niema czegoś takiego, jest to jednoznaczne z odstąpieniem od umowy zawartej na odległość tylko dziwnie to nazwali, tak samo możesz napisać mailem odstąpienie podając stosowne informację: 

Wzór formularza odstąpienia od umowy (formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy) – Adresat [w tym miejscu przedsiębiorca powinien wpisać nazwę przedsiębiorcy, pełny adres pocztowy oraz, o ile są dostępne, numer faksu i adres e-mail] – Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy(*) umowy dostawy następujących rzeczy(*) umowy o dzieło polegającej na wykonaniu następujących rzeczy(*)/o świadczenie następującej usługi(*) – Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*) – Imię i nazwisko konsumenta(-ów) – Adres konsumenta(-ów) – Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej) – Data

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie, nie ma aż takich wymogów, wystarczy prosty mail z informacją o rezygnacji z zakupu. Nie zastraszaj kupującej 🙂

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 widzę że nowe prawo tworzysz, to akurat precyzuje ustawa i firma musi mieć podkładkę za co zwrot i kiedy do zaksięgowania 🙂

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,45,1268,12,1,odstapienie-od-umowy--jak-to-zrobic.html

W zasadzie nie musi on posiadać żadnej konkretnej formy. Wystarczy, że będzie z niego wynikała wola odstąpienia od umowy (rezygnacji, chęci zwrotu). Ponadto trzeba wskazać dane swoje, sprzedawcy, kontraktu (data, cena, towar) i ewentualnie numer konta na zwrot pieniędzy.

Sprzedawca zresztą sam zobowiązany jest poinformować nas o prawie do odstąpienia od umowy, wskazać zasady zwrotu oraz dołączyć wzór oświadczenia o odstąpieniu. Możemy użyć tego wzoru oświadczenia, ale nie jest to obowiązkowe.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Tak, wystarczy prosty mail z podstawowymi danymi, data, nazwa towaru, nazwa sprzedawcy, informacja o rezygnacji i podpis, zawsze o tym informuję gdy ktoś pyta.

A gdyby nawet czegoś brakowało, to sprzedawca sobie poradzi, ważne, że jest informacja o rezygnacji.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@manka705 Wysyłając pismo e-mail z rezygnacją dopełniłaś swoich obowiązków jako konsument. Nie odbieraj przesyłki i nie daj się zastraszyć sprzedawcom, którzy będą Cie przekonywać do zapłacenia jakichś wymyślonych kosztów. Jeśli przedsiębiorca pomimo Twojej rezygnacji wyśle paczkę to całe ryzyko jej nieodebrania i koszty z tym związane poniesie sam.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@manka705 Jeżeli napisałaś maila, że rezygnujesz, to już odstąpiłaś od umowy. Jeżeli sprzedawca jeszcze nie wysłał towaru i wyśle go po Twoim odstąpieniu, zrobi to na swój koszt i swoje ryzyko. Nie musisz odbierać takiej przesyłki i za nic płacić. Odstąpienie od umowy przez formularz Allegro nie jest obowiązkowe, rezygnacja wysłana mailem jest tak samo ważna.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@manka705 Dzwoniłaś 198 razy i boisz się, że to kurier będzie Cię nachodził i wydzwaniał?😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@Knowhere typowe u Kupujących dręczenie telefonami i lęk przed odwetem

UE i Polska stworzyły z konsumentów wręcz święte krowy ale nie wpadli na to, że krowy nie umieją czytać

Sprzedawca umieszcza obowiązkowo 21 zapisków by Konsument czuł sie bezpiecznie i był dobrze poinformowany - ale konsument tego nie chce i nie rozumie

Allegro informuje także o prawach konsumenta - też problem

UOKIK i federacja konsumentów informuje o prawach konsumenta - masakra - czytanie przecież boli

oznacz moderatorów