anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zamowienia przez sprzedającego po opłaceniu i zmiana aktualnej ceny na wyższą.

pokoloko24
#7 Wielbiciel#

Dobry Wieczór. 

W poniedziałek dokonałem zakupu po cenie 105 zł którą opłaciłem blikiem. Dostawa dwa dni, dziś otrzymałem wiadomość od sprzedawcy że produkt otrzymany od producenta ma wadę techniczną i zlecił zwrot pieniędzy na konto. Ale po podświetleniu mojego zakupu oferta po 105 zł nie jest już aktualna a jest po 199 zł i produkt jest dostępny.  Czy jest to zgodne z zasadmi itp?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@pokoloko24 takie spory może rozstrzygnąć tylko sąd, jak sprawdzisz czy faktycznie poprzednia dostawa miała wady czy nie, a nowa dostawa przyszła droższa i wystawił drożej, możesz gdybać ale szkoda czasu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie jest zgodna z zasadami, zapłaciłeś i powinieneś otrzymać towar ale jak zwróci Ci środki to Allegro nic nie zrobi sprzedającemu, zostaje sąd. Zakup od firmy czy prywatnego? Jak możesz to wystaw odpowiedni komentarz!

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

Dobry wieczór, @pokoloko24.

Słusznie podejrzewasz, że żadna wada techniczna produktu nie wystąpiła, a sprzedawca po prostu zatrzymał sobie Twój przedmiot i chce go sprzedać drożej. Niewywiązanie się z zawartej umowy narusza regulamin Allegro w punkcie 10.1. i może skutkować różnymi konsekwencjami, do zawieszenia konta włącznie. Zgłoś niesolidnego sprzedawcę poprzez formularz dostępny na stronie https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5..., opisz postępowanie sprzedawcy i pokaż linki do działających ofert z Twoim towarem. Niezależnie od tego rozpocznij dyskusję ze sprzedawcą, żądaj wydania swojego towaru i nie kończ dyskusji jako rozwiązanej, dopóki sprzedawca nie wywiąże się z umowy. Szczegóły dotyczące dyskusji znajdziesz tutaj: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob... 

Jeśli zakup zrobiłeś przez Allegro, to wystaw sprzedającemu odpowiedni komentarz, który ostrzeże innych kupujących o jego praktykach.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Spoko, idź na drzewo...

Zacznij sobie sprzedawać, sprzedasz coś, co akurat Ci się skończyło, zamawiasz u dostawcy, a tam okazuje się, że towar droższy nawet o 300%.

Z Twoich odpowiedzi wynika jedno - masz przygotowane "gotowce", a Twoje odpowiedzi wyglądają następująco: Ctrl+C i Ctrl+V. Bez żadnego zrozumienia, bez zastanowienia się, bez analizy tematu, po prostu odpowiadasz "na sztukę".

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

pokoloko24
#7 Wielbiciel#

Cześć. Ja zadałem pytanie a tu taka odpowiedź? Nic nie kopiuje i wklejam. Rozumiem zmiany ceny ale handel tylko aby wystawić a potem zonk?

oznacz moderatorów