anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

anulowanie zapłaty

konfident_2009
#8 Zapaleniec#

Kupiłam dwa przedmioty u jednego sprzedawcy korzystając z telefonu poklikałam coś przez przypadek i nie mogłam wrócić do płatności, poźniej zaczelam ją od nowa (wybór metody) i wbrałam zwykły przelew taki bez banku pojawił mi się wypełniony druk i według niego zrobiłam przelew internetowy. Wracając do swoich kupionych rzeczy transakcja widniała jako anulowana więc znowu rozpoczelam płatnośc i znowu wybrałam przelew który nie przekierowuje do banku tylko pojawił się druk z danymi które były już inne (nr konta i tutuł transakcji) i teraz moje pytanie czy pieniądze które wysłałam według druku nr jeden dotrą do odbiorcy czy przez to że naklikałam tyle razy i pózniej nr konta do zaplaty był już inny będzie z tym poblem ?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

xyz96
#21 Demiurg#

Wybrałaś przelew tradycyjny, nie zwykły. Jeśli wysłałaś pieniądze na otrzymane dane, to taka wpłata dotrze do sprzedawcy, ale teraz jej status powinien być "rozpoczęta", jeśli jest anulowana, przelew nie dojdzie i pieniądze wrócą na Twoje saldo w PayU lub na rachunek bankowy. Sprawdź status płatności. Na drugim druku mogły być inne dane do tej samej transakcji - tak dzieje się przy płatności przelewem tradycyjnym.

oznacz moderatorów

konfident_2009
#8 Zapaleniec#

no właśnie status jest rozpoczeta tyle, że po anulowaniu i po kolejnym rozpoczęciu płatności od nowa czyli po wygenerowaniu nowego druku juz  z innymi danymi a pieniądze z konta poleciały

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Otrzymałaś dane na pierwszym druku, wykonałaś przelew, pieniądze z konta pobrane i status jest rozpoczęta? Czy była już anulowana, a Ty mimo pobrania pieniędzy wykonałaś drugi przelew na dane z drugiego druku? Czy może tylko otrzymałaś drugi druk, ale nie zrobiłaś drugiego przelewu?

oznacz moderatorów

konfident_2009
#8 Zapaleniec#

Nie zrobiłam drugiego przelewu.  Zrobiłam ty jeden z pierwszego wygenerowanego wydruku. Podejrzewam że za pierwszym razem transakcją pokazała mi się jako anulowana (kiedy robiłam ją przez telefon i mi coś poznikalo) dlatego że nie odswiezylam strony. Kiedy już zrobiłam ten przelew jak druk mi się pojawił. Wróciłam do transakcji i nacisnęłam anuluj (żeby zobaczyć czy dane do druku się nie zmienia nie wiem w sumie po co człowiek zakręcony) no a że znowu kolejny druk się pojawił to transakcja znowu jest rozpoczęta. Strasznie to pokrecilam...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ja to widzę tak;

Przelew z pierwszego druku pomimo pobrania pieniędzy z konta został anulowany – wpłata nie dojdzie do sprzedawcy, a pieniądze wrócą na Twoje saldo PayU lub na rachunek bankowy. Płatność jest rozpoczęta, ponieważ ponownie wygenerowałaś dane do przelewu, ale go nie wykonałaś, zrób drugi przelew, pieniądze ponownie zostaną pobrane z konta i dotrą do sprzedawcy, a wpłata z pierwszego przelewu wróci do Ciebie. Przelew tradycyjny dochodzi nieco dłużej od przelewów z banków podanych przez Allegro w metodach płatności. Czekaj, aż status zmieni się na zakończona z drugiej wpłaty i aż pieniądze z pierwszej wrócą.

oznacz moderatorów

konfident_2009
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za pomoc 🙂

A może mogłabym jeszcze otrzymać odpowiedź na jedno pytanie. Ile taki zwrot może mniej więcej iść ? Z PayU do kogoś kto wykonał przelew

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Około 3 dni, gdyby zwrot się przedłużał, napisz tu ponownie.

oznacz moderatorów

konfident_2009
#8 Zapaleniec#

Ślicznie dziękuję !

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@konfident_2009 @xyz96 pamiętajcie, że przy przelewie z konta, na konto - z pominięciem Allegro Finanse, płatność widnieje jako rozpoczęta, do momentu zaksięgowania pieniędzy i ręcznej zmiany statusu transakcji przez sprzedającego. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@cloudcloud Dobrze, że usunęłaś swój wcześniejszy post. Ten też jest nieprecyzyjny. Tu chodzi o przelew tradycyjny, a przelew tradycyjny jest przelewem przez Allegro Finanse.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@xyz96  okej, upewnię się tylko czyli macie na myśli ten przelew, jeśli tak to jest dokładnie, jak piszesz 🙂

2020-04-01 10.07.10.jpg

 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@cloudcloud Ja mam na myśli wskazany przelew, czyli przelew tradycyjny przez AF. Dawniej pod listą banków małym druczkiem był też możliwy do zaznaczenia "zwykły przelew poza PayU", ale już nie ma, choć sprzedawcy nadal udostępniają numery kont do wpłaty bezpośredniej.

oznacz moderatorów

konfident_2009
#8 Zapaleniec#

czyli nadal czekam na zwrot bo tak jak wcześniej było napisane dlatego, że pokręciłam i poklikałam anuluj to pieniądze nie trafią do sprzedawcy tak czy tak

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@konfident_2009 faktycznie pozostaje czekać 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@xyz96 czyli wszystko jasne - dzięki za pomoc i doprecyzowanie 🙂 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

konfident_2009
#8 Zapaleniec#

Pieniążki do mnie wróciły 🙂 nawet wczoraj więc szybko to poszło. Oczywiście żeby nie było pokrylam sprzedawcy prowizje 🙂

Dziękuję jeszcze raz za pomoc!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konfident_2009 Co to znaczy pokryłaś prowizję sprzedawcy. Zrobiłaś jeden zakup, w takiej sytuacji sprzedający płaci prowizję do Allegro, Ty nie musisz niczego pokrywać. Chyba że masz na myśli coś innego.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@konfident_2009 to bardzo miła wiadomość! 🙂 

Dobrego weekendu!

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

najlepiej będzie, jeśli anulujesz i odwołasz tą pierwszą transakcję, jednocześnie potwierdzając zwrot prowizji sprzedającemu 🙂

oznacz moderatorów