anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aukcja wycofana niezgodnie z regulaminem

Bubel72
#2 Obserwator#

Sprawa dotyczy dwóch aukcji w jakich wziąłem udział. W trakcie trwania licytacji sprzedający nagle odwołał moją ofertę jako i jako powód podał: sprzedaż poza allegro. 

Sigma DG Art HSM 35 mm F 1.4 Nikon

Lustrzanka Nikon D750 korpus

z tego co mówi regulamin allegro:

Sprzedający może odwołać oferty w trwającej licytacji w wyjątkowych sytuacjach, na przykład gdy:

  • licytowany przedmiot został skradziony lub zniszczony
  • licytujący nie budzi zaufania sprzedającego
  • licytujący poprosił wycofanie swojej oferty kupna.

niestety nie ma możliwości wejścia w spór ze sprzedającym ponieważ aukcja została zlikwidowana.  Jaką mam możliwość działania aby nieuczciwy sprzedający poniósł konsekwencje?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

pulkownik66
#19 Nestor#

@Bubel72  No to przykre. Ale raczej mu nic nie zrobią za wycofanie aukcji,bo ma takie prawo- tak jak nie zrobią nic kupującemu za niezapłacenie wygranej aukcji. A powód wpisał pewnie pierwszy z brzegu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Powód odwołania Twojej oferty jest niezgodny z zasadami. Możesz to zgłosić do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

Bubel72
#2 Obserwator#

pokonwersowałem trochę z BOTem ale jak wiadomo dyskusja z takim czymś jest ciężka. Niestety Allegro ograniczy się tylko do pogrożenia paluszkiem sprzedającemu i nie zrobi totalnie nic. Ochrona kupującego to fikcja. Gdybym to ja wycofał swoją ofertę kupna byłby szał, ale kiedy to sprzedający spienięży przedmiot chociaż wystawienie go na aukcję oznacza konieczność zabezpieczenia wtedy dostanie tylko cichutkie : "no no ty niedobry" od allegro. 

 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Bubel72  tak ja ci pisałem- szkoda czasu i nerwów.😉 Przypilnuj jak następnym razem coś wystawi, kup i nie płać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66  Inni mają inne zdanie.😀😁

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

No tak, lepiej żeby sprzedający postąpił zgodnie z zasadami, nie zamknął oferty, a kupujący ją wygrał, zapłacił i nie otrzymał zakupionych przedmiotów, bo te wcześniej zostały sprzedane poza allegro.
Z dwojga złego już lepsze to, co zrobił sprzedający.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów