anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bank odrzucił wniosek

XXX252
#7 Wielbiciel#

Kupiłem na raty zero 2 produkty od dwóch sprzedających. Bank przyznał mi pożyczkę, niestety musiałem anulować jeden produkt bo sprzedający nie miał na stanie. Drugi produkt nadal był po godzinie 20:00 dostałem wiadomość od allegro że Bank odrzucił mój wniosek o pożyczkę a umowę mam z bankiem podpisaną. Z banku nie dostałem żadnej informacji na ten temat a infolinia jest zamknięta. Co robić?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

@XXX252 Może jeszcze nie masz uregulowanego ostatniego zwrotu, brak zwrotu przez sprzedającego itd., tylko kontakt z bankiem może to wyjaśnić.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Jakiego zwrotu on nie ma uregulowanego? Anulowania zakupu? Jeśli tak, to nie tylko kontakt z bankiem, znowu wprowadzasz w błąd. Przy anulowaniu i braku zwrotu wpłaty potrzebny jest kontakt z Allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@XXX252 Za anulowany produkt sprzedawca powinien zwrócić pieniądze do banku za pośrednictwem Allegro Finanse, gdy to zrobi otrzymasz powiadomienie e-mail od Allegro. Jeśli nie zwróci wpłaty, poproś o pomoc Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

Raz piszesz, że bank przyznał Ci pożyczkę na oba produkty, potem że bank odrzucił wniosek. Zapewne składałeś dwa wnioski, z których jeden był uwzględniony, a drugi odrzucony. Robiłeś przelew weryfikacyjny 1 zł? Jeśli tak, drugi produkt zostanie kupiony i znajdzie się w zakładce Moje zakupy. Jeśli nie masz kontaktu z bankiem aby to wyjaśnić, napisz na czacie Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=03326446-3f17-47ae-adf1-2d52e1419d5a

oznacz moderatorów

XXX252
#7 Wielbiciel#
  • Składałem jeden wniosek bo robiłem zakupy w tym samym czasie przelew weryfikacyjny został zrobiony i oba produkty są w zakładce Moje zakupy chociaż jeden produkt został anulowany 
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@XXX252 Aha, czyli jeden produkt powinieneś otrzymać, ponieważ został kupiony na raty. Nie zwracaj uwagi na komunikaty, które mogą wprowadzać w błąd. Za drugi, anulowany zakup sprzedawca powinien oddać pieniądze do banku przez Allegro Finanse. Ma na to do 14 dni. Po zwrocie wpłaty otrzymasz od Allegro stosowny komunikat, a później skontaktujesz się z bankiem w celu zmiany umowy kredytowej i wysokości rat. Gdyby sprzedawca od anulowanego zakupu nie oddał pieniędzy, pisz do Allegro, link masz podany wyżej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

lew433_0-1618052239117.png

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Zaśmiecasz wątek i chyba znowu pracujesz na bana.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@XXX252 Ten użytkownik który tak kocha sprzedających, zawsze w weekend ma mocno nadmuchane rękawy i próbuje wszystkich skłócić. Oczywiście ze sprzedawca po anulowaniu po zakupie na raty zwraca kasę do banku przez All, dlatego napisałem że prawdopodobnie nie oddał, więc normalne że bank odrzucił twój wniosek, po kontakcie z bankiem miałbyś jasną odpowiedź, więc nie widzę żebym kogoś wprowadzał w błąd.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Oczywiście, że wprowadzasz w błąd i to dwukrotnie. Anulowanie zakupu na Allegro (odstąpienie od umowy ze sprzedawcą)  nie ma nic wspólnego z odrzuceniem wniosku ratalnego przez bank. Wniosek może być zaakceptowany, a rezygnacje z zakupu wysłana sprzedawcy to inna sprawa. Nie rozumiesz tego i dlatego wprowadzasz w błąd.

W tym przypadku obydwa przedmioty zostały kupione na raty, ale od zakupu jednego przedmiotu odstąpiono po przyznaniu rat 🙂

oznacz moderatorów