anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezpieczeństwo transakcji

DareKocur
#1 Nowicjusz#

Jeżeli zakupię towar od sprzedawcy za kwotę 2-3 tys. zł, a sprzedawca określił że czas oczekiwania jest 10-14 dni i po tym okresie nie otrzymam towaru, czy mam możliwość zgłoszenia tego w allegro lub Policji?

Przypadek ewentualnego oszustwa zgłasza się w pierwszej kolejności do centrum rozstrzygania sporów czy od razu Policji?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

radeuszm
#7 Wielbiciel#

Centrum 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Zawsze najpierw warto zadzwonić do sprzedawcy. Bywa różnie, niekoniecznie ktoś chce Cię oszukać. Zaraz potem zakładasz spór. Jeśli in nie przyniesie rozwiązania - wydruki aukcji i dowodów wpłat i Policja. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

radeuszm
#7 Wielbiciel#

Z tego co się orientuje to Allegro obecnie powiadamia same Policję z uwagi na fakt, iż pokrzywdzonych oszustwem noże być więcej. Z uwagi na ekonomikę postępowania lepiej kiedy jest prowadzone jedno zbiorowe postępowanie przygotowawcze niż kilka drobnych. Policja wtedy bardziej przyłoży się do roboty 😜.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@radeuszm  Coś innego napisali jednak tutaj: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

Można samemu, można zwalić to i na Allegro. A ja osobiście nie do końca wierzę w All. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Vryko 

Najlepsze zdanie: "A ja osobiście nie do końca wierzę w All." 😁

oznacz moderatorów

radeuszm
#7 Wielbiciel#

Ok. Pomyślcie, zostaliśmy oszukani. Allegro wypłaca nam odszkodowania. W sumie mamy co na czyn nam zależało w ramach POK. Czyli nie być w plecy. Kto w tym momencie jest pokrzywdzony i kto chce odzyskać pieniądze?? Wiadomo, ze odpowiedzialność karna schodzi na drugi plan. 

oznacz moderatorów

radeuszm
#7 Wielbiciel#

Oszustwo jest ścigane w trybie publiczno-skarbowym, czyli każdy może zgłosić fakt przestępstwa. Osobiście uważam, ze jeżeli pojawi się ktoś, kto będzie chciał rozrabiać naszym kosztem niech odpowie zbiorowo za wszystkich pokrzywdzonych, a straty niech odda Allegro skoro nam wypłaciło odszkodowanie. To chyba uczciwe. Poza tym chłopaki z All pewnie maja więcej danych umożliwiających identyfikacje sprawcy. Czy się mylę? 😝😝😝😁

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Nie przysłanie towaru nie jest oszustwem bo termin podany na allegro jest przewidywanym terminem dostawy a nie rzeczywistym czy też obligatoryjnym

najpierw należy wezwać Sprzedawce do wydania towaru i wyznaczyć mu termin w jakim to musi zrobić

skontaktować się i ewentualnie odstąpić od umowy

jeżeli środki nie wrócą w ustawowym terminie lub jeżeli Sprzedawca nie odpowiada - założyć dyskusję na allegro

 

allegro zaleca zgłoszenie przestępstwa z artykułu  286§1 k k - ja uważam że jest to przegięcie, bo w wielu przypadkach nie musi to być oszustwo tylko sprawa losowa łatwa do wyjaśnienia

oznacz moderatorów