anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta

multi20cm
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Zostało mi zablokowane konto za "pozorną" transakcję, co jest wierutnym kłamstwem. Pisałem już wyjaśnienia, maile itd... 3 miesiac mija konto zablokowane.
Prosiłem o przesłanie dowodów na "Działając w porozumieniu z Użytkownikiem konta ******** doszło do transakcji dla pozoru. Jej celem było jedynie wykorzystanie naszej usługi płatniczej dla własnych korzyści."

Państwo zasłaniacie się "wew procedurami" i jesteście w 10000% pewni że transakcja była dla pozoru.

Transakcja została dokonana jako potwierdzenie dokonania transakcji, pieniądze zostały przelane, towar przekazany więc co było tu dla pozoru ?

Dla mnie to jest czysta dyskryminacja, mamy kapitalizm, wolny rynek ale też są prawa konsumenta i państwo działajać jako SP Z OO ponosicie odpowiedzialność za wasze procedury, które są dziurwa i próbujecie przerzucić odpowiedzialność na użytkwnika.
Zawidomineie to UOKIK już poszło, jeżeli to nic nie da, na pewno założę sprawę w sądzie o dyskrminację!

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

multi20cm
#9 Pomysłodawca#

Próbowałem. Caly czas ta sama śpiewka albo zbywanie.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@multi20cm ostatnio było tu już kilka takich sytuacji, znajdź i poczytaj, może i Twoja się jakoś rozwiąże niespodziewanie 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

multi20cm
#9 Pomysłodawca#

Widziałem, poczytałem wszędzie piszą by się z nimi skontaktować. Zrobiłem to 3 miesiące temu, robię to teraz bez żadnych efektów, tj.:
- brak dowodów na potwierdzenie przypuszczanego złamania regulaminu

 

Co więcej chcieć, sobie wymyślili że łamię regulamin. Czyli ja sobie mogę zmyślić, że mnie okradli nie dająca żadnych dowodów i mamy identyczną sytuacje tylko odwrotną, tak ? Z przymrużeniem oka oczywiście.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@multi20cm Czasem napisanie tu na forum "pomaga", oby tobie także pomogło.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@multi20cm Niewątpliwie jest to duży problem gdy się podaje komuś pkt regulaminu który się mu zarzuca a ktoś, kto jest niewinny nie ma zielonego pojęcia co ma zrobić i jak, tym bardziej przed czym się tłumaczyć a co za tym idzie bronić przed takimi zarzutami. Tak jak pisze @milka1234567890 jest szansa że ktoś na to spojrzy z zewnątrz, tzn moderatorzy z forum AG i wówczas sprawa wydaje się być inaczej analizowana. 

Tak więc jest szansa.

Sam nie wiem jak bym się zachował, zakładając ze nic nie zrobiłem a już z pewnością umyślnie. Jak sie bronić przed zarzutami pod które można tworzyć wiele różnorakich historii i wyszukiwać coś czego prawdopodobnie nie ma🤔

Pewnie bym próbował uzyskać konkretne zarzutu aby móc się przed nimi jakoś obronić a gdyby to nie pomogło to zostają tylko prawne wyjścia.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

multi20cm
#9 Pomysłodawca#

"Dzień dobry,

"dowody" zostaną ujawnione na wniosek sądu, Pan takiej informacji nie otrzyma z prostego powodu - aby nie wykorzystał Pan wiedzy o zabezpieczeniach Allegro do dalszych naruszeń."

I będą durnie angażować teraz adwokatów. No nic, sąd osądzi dowody i skonfrontuje z rzeczywistością. Ja się sądu, allegro nie boje a i za dużo czasu w życiu mam.

 
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@multi20cm Wiadomo, ze jeśli niesłusznie jesteś oskarżany to nie ma czego się obawiać, jednak sprawy które się wyjaśniają bez tego sądu, pozostawiają dużo do życzenia co do nieomylności tych narzędzi "zabezpieczeń naruszeń" 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

multi20cm
#9 Pomysłodawca#

wyobraźmy sobie hipotetyczna sytuację że ludzie z jednego domu na przykład domu dla ludzi bezdomnych chcą zrobić zakupy Allegro odsprzedać coś i nie mogęwzględu na to że mieszkają pod jednym adresem

no jeżeli Allegro chce iść na wojenki z za sądem to pójdziemy tylko nie wiem czy to się im płaca ja nie stracę prawie nic kary za dyskryminację są ogromne także ja bym się zastanowił no ale jak wolą jutro leci pozew

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@multi20cm Dokonałeś dwóch zakupów od sprzedającej, która wystawiła w Serwisie tylko te dwie oferty (bez zdjęć przedmiotów i opisu). To były zakupy na kwoty 1300 zł i 650 zł. By je opłacić, skorzystałeś z rat Od.Nowa. 

Myślę, że takie informacje wystarczą wszystkim biorącym udział w tej dyskusji do zrozumienia dlaczego Twoje konto zostało zablokowane.

Mogę tylko powtórzyć w tym kontekście nasze uzasadnienie: "Działając w porozumieniu z Użytkownikiem konta (...) doszło do transakcji dla pozoru. Jej celem było jedynie wykorzystanie naszej usługi płatniczej dla własnych korzyści".

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

multi20cm
#9 Pomysłodawca#

@nat_not 

wie pani co, od kilkunastu lat korzystam z platformy,

doszlo do zakupy karmy, przekazane zostaly produkty, panstwo kompletnie zapomnialo o demniemaniu niewinnosci.

Skad podejrzenie ze tak nie bylo ? Przeciez o to w tym chodzi, ja kupuje, ktos sprzedaje, dochodzi do zaplaty, panstwo wzieli za to prowizje. I z jakichs powodow domniemacie ze jedyne co chcielismy to wykorzystac platforme do zaplaty.

Nie poprosiliscie o zadne dowody transakcji. Opieracie sie tylko i wylacznie na swoich "danych".

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@milka1234567890  Lew, na tym forum można dyskutować, a za zwracanie uwagi na błędy, pewna forumowiczka, znana z tego, że na błędy uwagę zwraca,  otrzymała nawet podziękowanie od moderacji.

oznacz moderatorów