anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada kwoty pomniejszonej o zwrot na koncie bankowym

NotName
#7 Wielbiciel#

Hej,

Wczoraj zapłaciłem kodem BLIK za zakupione przedmioty u kilku sprzedawców. Transakcja na moim koncie bankowym widnieje jako zaksięgowana. Dzisiaj przyszło mi powiadomienie z aplikacji bankowej, że została założona blokada na kwote zbliżoną do wczorajszej, ale niższą o kilka złotych. Okazało się, że jeden ze sprzedawców dokonał zwrotu (5zł), bo nie wyśle jednego z zakupionych rzeczy. Kwota która jest zablokowana zgadza się z wartością wczorajszej transakcji pomniejszoną o zwrot za jeden przedmiot. Do tego nie było trudno dojść. Problem jest taki, że na moim koncie bankowym jest zajęcie egzekucyjne, wiec jesli wpływ w miesiącu przekroczy ok.2200 zł, to bank reszte pieniedzy blokuje i przekazuje komornikowi. I teraz moje pytanie jest takie- w jaki sposob operator płatności to rozliczy i dokona zwrotu? Czy zaksięguje zablokowaną kwotę, a zaksięgowaną zwróci? Bo jeśli tak, to bank mi te pieniadze zablokuje. Czy może zwróci te 5zł?

Drugą sprawą jest to, dlaczego ta blokada została nałożona? Przecież to jest pozbawianie ludzi możliwości korzystania z własnych pieniedzy.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Wróci tyle ile zwrócił sprzedajacy i wrócą tam skąd wyszły.

oznacz moderatorów

NotName
#7 Wielbiciel#

To jaki sens ma ta nałożona blokada?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A to pytaj w Twoim banku

oznacz moderatorów

NotName
#7 Wielbiciel#

Ale to P24 obsługują płatności i to one występują o zablokowanie środków. Do banku mogę mieć pretensje, że to autoryzował

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@NotName większość operacji między bankowymi blokuje kwotę jakimi obraca w danym momencie.

oznacz moderatorów