anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

brak chęci przyjęcia zwrotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
TEL-MOBILE
#8 Zapaleniec#

Witam, mam takie pytanie, kupiłam nowy telefon na allegro. Po zakupie okazało się że kupuje od osoby prywatnej a nie od firmy i nie mam możliwości zwrotu bo sprzedawca go nie przyjmie. Dostałam tą informacje zaraz po wiadomości że towar został wysłany. Co sie stanie jak nie odbiorę paczki. Czy sprzedawca może nakazać mi odebrać paczkę ? 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

I tu są 2 możliwości. Możliwość A sprzedająca nie miała w ofercie  zwrotu. Wtedy nie odebrana paczka wróci do Ciebie. 

Opcja 2. Sprzedająca dla smarta zgodziła się na zwroty i był on w ofercie. Wtedy zakładasz dyskusję i po 24h prosisz allegro o pomoc. 

oznacz moderatorów
TEL-MOBILE
#8 Zapaleniec#

Telefon był kupiony bez smarta i jest objęty allegro protect. Czyli wychodzi na to że jako kupujący kota w worku nie mam prawa rozwiązania umowy tak ? Mogę tylko odebrać paczkę

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie ma znaczenia czy był kupiony ze smartem czy bez. Ważne czy sprzedająca udostępniła zwrot, żeby sprzedawać ze smartem. Jeśli udostępniła to allegro stanie po Twojej stronie. Oczywiście mowa o głównym allegro, bo lokalne to inna bajka? Wejdź w moje zakupy i zobacz widok ofert z czasu zakupu. Tam wszystko będzie.

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@TEL-MOBILE Kupując od osoby prywatnej jesteś odpowiedzialna za telefon już od momentu nadania paczki przez Sprzedawcę. Zwrotów osoby prywatne nie muszą przyjmować. Osoby prywatne muszą jednak rozpatrywać reklamacje, jeśli coś będzie nie tak, a w przypadku problemów lub braku odpowiedzi wejdzie Allegro Protect.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
TEL-MOBILE
#8 Zapaleniec#

dodam że jest kupiony na raty allegro.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@TEL-MOBILE Pokaż link do oferty w której kupiłaś.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@TEL-MOBILE Nie przysługuje Ci prawo do odstąpienia od umowy bez zgody sprzedającego.

oznacz moderatorów
TEL-MOBILE
#8 Zapaleniec#

ok czyli mogę tylko szukać powodów do reklamacji 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@TEL-MOBILE Nie rozumiem tylko po co kupujesz skoro i tak chcesz go zwrócić?

oznacz moderatorów
TEL-MOBILE
#8 Zapaleniec#

w momencie zakupu nie miałam powodu do zwrotu. Po zakupie zobaczyłam że gwarancja jest tylko 12 miesięcy i uznałam że zakupie telefon z  dłuższą gwarancją. Tak mój błąd zbyt pochopnie podeszłam do zakupu 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@TEL-MOBILE Apple udziela 12 miesięcy gwarancji od momentu aktywowania urządzenia. Nie widziałem jeszcze sprzedającego który udziela swojej gwarancji na sprzęty Apple.

Jeśli chodzi Ci o ewentualne reklamacje z tytułu 'niezgodności towaru z umową' to te obowiązują również osoby prywatne.

oznacz moderatorów
AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@TEL-MOBILE pamiętaj jeszcze o opłaceniu podatku, kupiłaś wszak rzecz ruchomą o wartości ponad 1000 zł, więc bez wezwania organu podatkowego, musisz złożyć deklarację w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych, według ustalonego wzoru (formularz PPC-3), oraz obliczyć i wpłacić podatek w terminie 14 dni od daty transakcji. Wysokość podatku to 2%.

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@komis-bell Chyba chęć posiadania nowego telefonu przysłoniła zdrowy rozsądek. Bo zakupić telefon od osoby prywatnej za 5 tys. z kiepskimi opiniami. No teraz to jest powód do paniki.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@drekenzes Najlepsze jest to, że można ten telefon kupić nieco taniej bez najmniejszego problemu i to w normalnym sklepie...

oznacz moderatorów
AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@TEL-MOBILE przed zawarciem umowy byłaś skutecznie poinformowana, że kupujesz od prywatnego sprzedawcy, nie jak twierdzisz dopiero po zakupie:

Zrzut ekranu_9-4-2024_121557_allegro.pl.jpeg

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@TEL-MOBILE Telefon jest Twoją własnością i nawet nieodebranie przesyłki tego nie zmieni bo jak paczka wróci do sprzedającego to nie będzie miał on obowiązku zwrotu pieniędzy.
Może też się okazać że sprzedający nie odbierze przesyłki zwrotnej (ma do tego prawo) i wtedy telefon będziesz musiała odebrać z magazynu przewoźnika.

@AnnaG-Antyki Teraz dla SMART nie ma wymogu udostępniania zwrotów - przynajmniej na lokalnie, nie wiem jak na zwykłym.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@TEL-MOBILE sprzedawca może nie odebrać przesyłki zwrotnej i trafi ona do magazynu paczek niedoręczalnych , towar bez względu gdzie jest należy do Ciebie .

oznacz moderatorów
AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@TEL-MOBILE Allegro w serwisie oznacza oferty (bo musi) co do tego czy kupujesz od firmy, czy od osoby prywatnej. Tłumaczenie, że nie wiedziałaś o tym nie przejdzie. Stosowne informacje są już nawet na liście ofert:

Screenshot 2024-04-09 at 12-10-02 Telefon Nokia 3310 w Najlepsze smartfony i telefony komórkowe 2024 - Allegro.pl.png

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów