anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak deklarowanej gwarancji na telefon, odrzucona reklamacja.

Martinaa_K
#3 Debiutant#

Kupiłam telefon, sprzedający w ofercie sprzedaży napisał, że posiada on jeszcze rok gwarancji i był kupiony w przedsprzedaży. Natomiast otrzymałam Packing List jako dowód zakupu, przy czym jest to dokument wystawiony w Bratysławie na Słowacji. Sprzedający nie dostarczył mi żadnego dokumentu zakupu, na moje prośby o podanie pochodzenia telefonu twierdzi, że kupił na oficjalnej stronie samsung. Zapytałam Polska czy Słowacja, powiedział że był to telefon niedostępny w Polsce i kupił go w przedsprzedaży. Zorientowałam się, że Samsung Polska nie uznaje gwarancji telefonów nie będących z Polskiej dystrybucji. Podjęłam dyskusję allegro, prosiłam o uzupełnienie dokumentów i podanie źródła zakupy telefonu. Sprzedający nie podaje, nie przyjmuje zwrotu. A gwarancją podbił cenę. Poza tym deklarował, że telefon jest w stanie bardzo dobrym bo nosiła go jego mama. Co jest nieprawdą, telefon jest w stanie dobrym co najwyżej. Utraciłam gwarancję, sprawa czeka na wyjaśnienie, allegro poparło moją prośbę o negocjacje zwrotu lub obniżenie ceny. Mam zgłosić do allegro protect. Chciałabym zapytać co w takiej sprawie może zrobić Allegro protect. I co mam zrobić z tym telefonem, od razu go odsyłać sprzedającemu, czy mam go odesłać allegro ?. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro Protect to rekompensata i czekaj na decyzję, jak sprzedajacy nie wezwał Cię do odesłania i odrzucił reklamację -nie odsyłaj.

oznacz moderatorów

Martinaa_K
#3 Debiutant#

Dziękuję za odpowiedź. Czyli np. mogą mi wykupić roczne ubezpiecznie na telefon i kosztami obciążą sprzedającego?. Tak to działa?.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Martinaa_K tak właśnie może być , a może to być częściowa rekompensata , dlatego spokojnie zaczekaj na rozwój wydażeń .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Spokojnie czekaj na decyzję.🤗

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Martinaa_K nie bądź w gorącej wodzie kąpana , wszystko w swoim czasie . Otrzymasz rekompensatę , ale nie wiadomo w jakiej wysokości , jeśli to będzie pełny zwrot to owszem  sprzedawca może domagać się wydania rzeczy , ale musi pokryć koszt jej transportu . Jeśli na tym etapie wystąpią komplikacje wróć do nas 🙂

oznacz moderatorów

Martinaa_K
#3 Debiutant#

Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji :). Dziękuję za pomoc. Spokojnie zaczekam. Chciałam polubownie to załatwić, oferowałam sprzedającemu obniżenie ceny lub zwrot, a jeśli uzupełni dokumenty to zamknę dyskusję. Poczekam na decyzję allegro protect. 

oznacz moderatorów