anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak faktury. Dwie różnie wersje. Kto zawinił?

Robicco
#7 Wielbiciel#

Zrobiłem zakup u sprzedawcy.

Zaznaczyłem opcję faktury. Towar przyszedł szybko z paragonem.

Po pytaniu o fakturę, sprzedawca twierdzi że opcja ta nie była zaznaczona i nie ma już możliwości.

Przesłał:

Do zamówienia nie wybrano fv
15752fc1-d973-11eb-a6d0-17e0524c92b5 - transakcja Allegro (pokaż
informacje)
Łączna cena: 228.64 PLN, Cena wysyłki: 19.00 PLN, Nazwa wysyłki:
Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym
Płatność: ONLINE P24, Status płatności: 0 Komentarz kupującego:
Wysyłka za pobraniem DPD Ustalony telefonicznie koszt 19 zł. Pilne,
bardzo dziękuję
Dostawa: , ,
Faktura: Nie
Allegro SMART: Nie
Deklarowana ilość paczek: 0

Opcję zaznaczayłem i u mnie widnieje jako Dane do faktury (firma,nip) oraz pobierz fakturę (jeszcze nie wystawiona)

Mamy dwie różne informacje.

Dodatkowo nie można włączyć (nie jest podświetlona tylko ta opcja): Zgłoś problem z zakupem.

Kto tu zawinił.

Czy ktoś z Allegro to sprawdzi?

 

 

 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

xyz96
#21 Demiurg#

@Robicco Jeśli masz dowód, że wybrałeś fakturę i jej nie otrzymałeś, otwórz sprzedawcy spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zamieść ten dowód i domagaj się dosłania faktury. Jeżeli Allegro zawiniło, niech teraz wymusi na sprzedawcy dosłanie dokumentu. Dowód znajdziesz w swojej zakładce Moje zakupy, tam rozwiń szczegóły i sprawdź, czy zaznaczyłeś fakturę.

oznacz moderatorów

Robicco
#7 Wielbiciel#

Przesyłałem zdjęcie sprzedawcy.  Cały czas twierdzi że nie zaznaczono i przesyła przepisy że nie musi.

Nie mam jak tu dodać skanu.

Chciałem otworzyć spór ale tylko tej funkcji (Nie możesz porozumieć się ze sprzedającym? Otwórz dyskusję do 27.12.2021, 07:16. W razie potrzeby udzielimy Ci wsparcia.) nie można włączyć przy tym zamówieniu. 

Nie mogę też wystawić oceny sprzedawcy choć jestem z zakupu i szybkości zadowolony i nie wystawię nega,

Kupując, cena za mały karton 12kg. wyszła ponad 50zł. Dogadałem się ze sprzedawcą na 19zł pobranie. W systemie jest jako płatność anulowana bo miało iść przez konto a przyszło za pobraniem. Może to jest problem. Co mam zrobić?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@xyz96 

Jeżeli Allegro zawiniło, niech teraz wymusi na sprzedawcy dosłanie dokumentu.

W mojej opinii: Allegro nie pójdzie w odpowiedzialność z Art. 18. kk .

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Robicco My mamy lepiej 🙂 Kupiliśmy sejf. Z Holandii. Zaznaczona opcja "chcę FV" Przyszedł sejf - wszystko ok. Ale nie ma FV 🙂 piszemy do nich - poproszę FV a oni - wystawimy po upływie 14 dniowego terminu na ew. zwrot. To ja im że nam się zwrot nawet nie należy bo kupiliśmy jako firma, a poza tym towar jest ok. Oni na to - jak utomat - że FV po 14 dniach....

I tak mija już 2 miesiące - a FV jak nie było tak nie ma 🙂 Napisałem w Dyskusji że Allegro toleruje sprzedającego który nie respektuje prawa podatkowego, oraz nie wywiązuje się z własnych parametrów zawartych w ofertach... Co na to Allegro ? - hit ! "nie jesteśmy specjalistami od prawa skarbowego, wyślijcie przesłany dokument (ten wspomniany rachunek) do jakiejś kancelarii podarkowej 🙂 No prze-niekompetentna odpowiedź 🙂

Sprawa się dzieje 🙂

P.S. - w komentarzach Sprzedającego jest masa komentarzy na ten temat, a Allegro to toleruje 🙂 To jest dopiero bezczelność !

oznacz moderatorów

Robicco
#7 Wielbiciel#

U Ciebie winny sprzedający i kulejące allegro. U mnie jeszcze nie wiem.

 

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Robicco - obyś się dowiedział.... Chociaż w sumie, to że ja wiem - nic w całej sprawie niestety nie zmienia 🙂

Aż się prosi taki cytat:

"No cham się uprze, i mu daj.... Nie mamy Pańskiego płaszcza, i co nam Pan zrobi ?!"

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@terazauto 

Ale przecież "fakturę wystawia się nie później niż 15-ego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru"
Wystawienie faktury po upływie 14 dni od sprzedaży czyli 15go dnia - ten warunek spełnia.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@A3dam - interpretując to w ten sposób, to i za 20 lat warunek będzie spełniony.... nie wiem czy żartujesz, czy nie i nie wiem co więcej napisać bo to jest determinant ....

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@terazauto 

Całkiem poważnie:
Kupujesz przedmiot, życzysz sobie fakturę.
Zgodnie z przepisami (ustawa o VAT): "fakturę wystawia się nie później niż 15-ego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru".
To znaczy, że (w zależności od daty dostawy: 1-31 dzień miesiąca bieżącego) Sprzedawca ma od 15 do 45 dni na wystawienie faktury. 
Jeżeli dostawa nastąpiła ostatniego dnia miesiąca ma "tylko" 15 dni (w każdym innym przypadku - więcej). Oczywiście może wystawić natychmiast (ale nie musi).
Jeżeli na pytanie o fakturę Sprzedawca poinformował Cię, że wystawi fakturę po upływie 14 dni to - o ile nie zostanie przekroczony termin wystawienia wyrażony jako: "nie później niż 15-ego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru") - wszystko jest legit.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@A3dam - Spoko. Znam, ale dzięki anyway. Kilka niezbędnych szczegółów:

zakup: 14 05 2021, dostawa: 18 05 2021. Sęk nie tkwi - uwierz mi - w tych paru stówach, tylko w tym, że Allegro wie z komentarzy Kupujących o nagminnym nie wystawianiu FV przez Sprzedającego - i nic z tym nie robi. To jest brak poszanowania zarówno Kupującego, jak i obowiązującego prawa. Izynt yt ?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@terazauto 
zakup: 14 05 2021, dostawa: 18 05 2021
W tym przypadku faktura powinna być wystawiona najpóźniej 15.06.2021.

Allegro wie z komentarzy Kupujących o nagminnym nie wystawianiu FV przez Sprzedającego - i nic z tym nie robi
Allegro wie o pier .. liardzie innych nieprawidłowości i nic z tym nie robi.
Począwszy od OSA, który tak "dba" o Klientów, że średnio ok. 146 osób miesięcznie wystawia im negatyw (a zastrzeżenia Kupujących powtarzają się pomimo (fałszywych jakie można odnieść wrażenie czytając kolejne komentarze) zapewnień (również powtarzających się: "Dołożymy wszelkich starań" , "zapewniamy, że postaramy się," , "Zapewniamy, że robimy, co w naszej mocy" , "Zrobimy wszystko", ... "aby podobna sytuacja już się nie powtórzyła".
Co oznacza, że Allegro przyznaje w takich przypadkach rację Kupującemu oraz słuszność otrzymanego negatywa i ... ?


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@terazauto Pomijając cały bałagan przez Ciebie opisany (nawet policja się w taki sposób czasem wykręca), najbardziej spodobała mi się przypadkowa, ale genialna literówka:

"Kancelaria Podarkowa".

Trzeba to wykorzystać. Pomysł świetny.😉

Chyba, że celowe?

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@DECO-MASTER - nie, tym razem pośpiech.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@terazauto, poprosiłam o ponowne przyjrzenie się tej Dyskusji.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@mr_oma - dzięki.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Robicco, weryfikuję tę sprawę. Czy mogę Cię prosić o zdjęcie, na którym widać, jaką opcję zaznaczyłeś? Aby załączyć zdjęcie w wątku, kliknij w ikonkę aparatu - gdy na nią najedziesz, zobaczysz komunikat [Wstaw zdjęcia]. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@mr_oma  a mua ?

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@mr_oma - oczywiście wiem że pisze się "moi" ale boję się że nie zostałoby właściwie zrozumiane...

oznacz moderatorów