anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak listu przewozowego, przesyłka wysłana

Client:36527945
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

Zakupilem towar, nie dotarł w zaplanowanym czasie, w miejscu listu przewozowego widnieje informacja o opóźnieniu w dostawie. Otworzyłem dyskusję allegro i po tym kroku przesylka została wysłana ale bez podawania listu przewozowego, w ogóle wydaje mi sie ze od innego sprzedawcy. Czy istnieje możliwość ze to jest jakieś oszustwo? Czy mogą być później jakieś problemy z reklamacją lub zwrotem towaru skoro przesyłka została wyslana z pominięciem Allegro?

Jeszcze nie odebrałem i sie zastanawiam czy w ogóle odbierać.

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

az1rael
#21 Demiurg#

Dojdzie nagraj odbior i rozpakowanie paczki na uzytek ap w razie czego

oznacz moderatorów

Client:36527945
#7 Wielbiciel#

Ok, dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie piszesz z jaką dostawą zamówiłeś. Więc jak mamy odpowiedzieć na to pytanie... Po pierwsze allegro nie zawsze powiadamia prawidłowo o wysłaniu. Przykładowo paczki pozostawione we wszelakich punktach typu paczkomat, pickup, orlen mają status oczekiwanie na nadanie do czasu gdy z punktu odbierze je kurier. Raz pamiętam poganiałam tak sprzedającą z wysyłką, a okazało się‚ że paczkę nadała prawie dobę wcześniej i sobie leżakowała w pickupie... Ale to nie najgorsze, poganiałam ją, bo allegro wyświetlało status "opóźnienie wysyłki". Od tej pory zawsze inposta wybieram i śledzenie jakby coś…. 

Jak nie ma numery przesyłki to zwyczajnie poproś o niego sprzedającego. Przy każdej metodzie oprócz allegro one nie powinno być z tym problemu. Jeśli zaś zamówiłaś allegro one, allegro box czy allegro ślimak wolniejszy od poczty przesyłki zwykłej nie poleconej to wyrazy współczucia. Życzymy odbioru w terminie szybszym niż 14 dni. To albo dochodzi albo znika w czarnej dziurze na okres między kilka- kilkanaście dni, po czym znów się pojawia. Ich ekspert często szuka takich paczek tylko coś nie widać żeby znajdował. Nawet dzisiaj rano ktoś się burzył ze od wczoraj paczki nie zlokalizowali.

oznacz moderatorów

Client:36527945
#7 Wielbiciel#

Nie myślałem ze ma to znaczenie, przesylka paczkomatem in post, platne z góry, dane do odbioru paczki dostałem w indywidualnej wiadomości od sprzedającego. Na allegro widnieje wciąż informacja "przesyłka opóźniona" i status "opłacona".

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

To rzeczywiście dziwne. Z inpostu numery w zasadzie dodają się same, chyba że z jakiegoś powodu wysyłał ja poza allegro. Wtedy powinien dodać je ręcznie. Jak nie dodał numeru to taki status nie dziwi. Jak Ci wysłał numer przesyłki to bez problemu sprawdzisz gdzie paczka jest na stronie inpostu. Nie zaszkodzi profilaktycznie zrobić zdjęć tak jak tu inni radzą przy odbiorze. Ale nie panikowałabym, project przeważnie pokrywa różne dziwne wyskoki. 

Mogła np mu się nie zmieścić przesyłka w rozmiar C i wysłał z własną stratą paczkę D, a to nie idzie wtedy przez allegro, kilka razy mi się zdarzyło. Jeśli to było na lokalnym to mógł pomylić allegro paczkomaty inpost z samymi paczkomatami inpost. Te drugie nie idą przez allegro. Poczekaj rób fotki i na spokojnie, jak coś nie tak to dyskusja i project.

oznacz moderatorów

Client:36527945
#7 Wielbiciel#

@AnnaG-Antyki  napisał(a):

To rzeczywiście dziwne. Z inpostu numery w zasadzie dodają się same, chyba że z jakiegoś powodu wysyłał ja poza allegro. Wtedy powinien dodać je ręcznie. Jak nie dodał numeru to taki status nie dziwi. Jak Ci wysłał numer przesyłki to bez problemu sprawdzisz gdzie paczka jest na stronie inpostu. Nie zaszkodzi profilaktycznie zrobić zdjęć tak jak tu inni radzą przy odbiorze. Ale nie panikowałabym, project przeważnie pokrywa różne dziwne wyskoki. 

Mogła np mu się nie zmieścić przesyłka w rozmiar C i wysłał z własną stratą paczkę D, a to nie idzie wtedy przez allegro, kilka razy mi się zdarzyło. Jeśli to było na lokalnym to mógł pomylić allegro paczkomaty inpost z samymi paczkomatami inpost. Te drugie nie idą przez allegro. Poczekaj rób fotki i na spokojnie, jak coś nie tak to dyskusja i project.

 

Nie bylo na lokalnie no i co dziwne z innego sklepu. Paczka jest juz w paczkomacie, nie chce jeszcze robić afery przed sprawdzeniem i pierwszy raz tez sie z czyms takis spotykam dlatego wolę zapytać, czy nie jakis scam, może ktoś ma jakies doświadczenia, mam nadzieję tylko ze jesli będzie konieczna reklamacja albo zwrot to ze nie bedzie wtedy problemu

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Pamietaj by problem z przesylka np uszkodzenie od razu przy paczkomacie zglosic na nr tel z paczkomatu

oznacz moderatorów

Client:36527945
#7 Wielbiciel#

Ok, dziękuję za informację 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:36527945  @az1rael  @AnnaG-Antyki . NIe musi być w tym nic dziwnego. Ja osobiście widze przynajmniej dwie zupełnie normalne możliwości

1) sprzedający miał ostatnią sztukę lub tez braki czy uszkodzenia w magazynie. Chcąc sie wywiązać z umowy kupił u innego sprzedającego podając Twoje dane do wysyłki

2) sprzedający działa takim dziwnym sposobem który niektórzy nazywają dropshipping allegro. Tzn wystawia produkty których jeszcze nie ma  w cenach ok 30% wyższych od najtańszych na allegro. Jeśli juz ktoś u niego kupi to on po prostu kupuje jedną z ofert najtańszcch na allegro podając adres do wysyłki do swojego klienta.

Wielokrotnie nam sie zdarzyło że firma kupowała podając adres do wysyłki klienta z wyraźnym zaznaczeniem aby faktury sprzedaży nie wkładać do paczki lecz wysłac tylko mailowo przez allegro.

W obydwu tych przypadkach zakup jest relatywnie bezpieczny. Wszelkie sprawy załatwiasz z firmą w której kupiłeś i reszta dla Ciebie nie ma znaczenia

No ale jak już tutaj napisali przedmówcy zawsze bezpieczej nagrywać zrówno odbiór jak i rozpakowywanie przesyłki.

oznacz moderatorów

Client:36527945
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, czyli istnieje taka możliwość, napisze update pod wieczór, mam nadzieję ze będzie wszystko ok, dziękuję wszystkim za sprawną odpowiedź 

oznacz moderatorów

Client:36527945
#7 Wielbiciel#

Towar zgodny, wszystko gra, trochę dziwna sytuacja ale ważne ze wszystko sie dobrze skonczylo, dziękuję za pomoc i pozdrawiam 

oznacz moderatorów