anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości anulacji zakupu który jest w stanie "Zakup opłacony"

DavivaD
#7 Wielbiciel#

Witam. Otóż wczoraj przed północą zakupiłem zły produkt i chciałem dziś zgłosić anulację. Niestety nie mam takiej opcji w menu owego zakupu. Pomimo że status zakupu/przesyłki to jest "Zakup opłacony". Na chwilę obecną zaznaczyłem opcję zwrotu towaru z wybraną odpowiednią przyczyną.

Dlaczego nie mam tejże opcji mimo że towar nawet nie został nadany? I czy mam wybrać dostawcę zwrotu towaru który nie został jeszcze nadany do mnie? Czy samo zgłoszenie powinno wystarczyć?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

A3dam
#19 Nestor#

@DavivaD 
Nadanie przesyłki to jest ostatni etap realizacji Twojego zamówienia przez Sprzedawcę.
Pierwszym etapem jest najczęściej "przyjęcie zamówienia do realizacji" - przyjęcie Twojej oferty zakupu. Jeżeli Sprzedawca przyjął zamówienie do realizacji - nie jest możliwe jego anulowanie. Możesz ewentualnie odstąpić od Umowy i odesłać rzecz (jednak zaleca się odstępować dopiero w gdy dysponujesz już rzeczą czyli odbierzesz przesyłkę bo od odstąpienia do odesłania masz tylko 14 dni).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@DavivaD nie w każdym przypadku anulowanie transakcji jest możliwe . Dalej nie piszę bo do dyskusji włącza się @A3dam ... polecam lekturę .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wg prawa tak jest ale wg regulaminu Allegro możesz zrobić zwrot i poinformować o ty sprzedającego, możesz wówczas nie odbierać towaru a sprzedajacy zwróci Ci środki w 14dniach max. Wszystko masz w zakładce "Moje zakupy"

LEW433_0-1657288837691.png

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Wg prawa tak jest ale wg regulaminu Allegro możesz zrobić zwrot i poinformować o ty sprzedającego, możesz wówczas nie odbierać towaru


Zachęcasz Kupującego do postępowania wbrew prawu i mając tego świadomość że tak jest (nawet jeżeli w Twojej opinii Regulamin Allegro rzekomo wskazuje na co innego) ?.

Logicznie myślący Kupujący wie również, że nie da się rzeczy zwrócić nie wchodząc wcześniej w jej posiadanie - więc jeżeli opcja ANULUJ nie jest już dostępna to przesyłkę należy przyjąć i ew. rozważać możliwość odstąpienia od Umowy z Art. 27 UoPK.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów