anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwna blokada konta na allegro. Wniosek POK.

porki131
#2 Obserwator#

Witam,

Sprawa wygląda tak, że koleżanka kupiła konto w grze internetowej, które kompletnie imało się z opisem, i zdjęciami do niego załączonymi, jest klientem allegro od ponad 10 lat, regularnie robi zakupy i spłaca zobowiązania w tym terminowo opłaca allegropay. Jednym słowem normalny kupujący. 

Sedno sprawy wygląda tak, iż zgłosiła fakt domniemanego oszustwa, a cała sprawa przeszła przez spór. Koniec konców pieniądze zostały u sprzedającego, a w dyskusji wypowiedział się przedstawiciel który oznajmił aby złożyc wniosek POK i zostanie wypłacona rekompensata dla niej. Przez ten czas sprzedający kłamał w żywe oczy, o wszystkim co było na koncie, co totalnie mijało się z opisem aukcji. I jeszcze aby zrobić jej na złość zablokował te konto ( te które kupiła i było niezgodne z aukcją), i oznajmił to tam gdzie wysłał jej login i hasło. Na policji zostało złożone zawiadomienie o oszustwie, gdzie policja powiedziała że raczej marne są szanse na odzyskanie jakichkolwiek pieniedzy, a wybrała allegro wiadomo dlaczego - "gwarancja udanych zakupów, i brak oszustów". Konto zablokowane, pieniedzy brak, cisza. I w koncu dział bezpieczenstwa zablokował jej konto całkowicie łącząc z tą sprawą mnie. Mnie czyli osobę totalnie trzecią, która w 2020 roku mieszkała w wynajmowanym domu w którym kupująca mieszkała również, zaczely sie jakies powiazania z moimi kontami na ktorych sprzedawalem konta PSN, i mialem zaleglosc 40 zł, co spłaciłem niedawno po błaganiach od kupującej aby to zrobić gdyz blokuja jej przeze mnie POK. I po wszystkim i tak konto zostało z blokadą a allegro dobrze wie że doszło do oszustwa, a kwota to 2,900 zł. Nie mala kwota która z tego co wiem długo była odkładana na ten zakup. Gdzie jest prawo? Co ona ma zrobić? "Pozwolili" jej zalozyc nowe konto, zapewne tylko dlatego aby nie mogla skorzystac z POK'u. Straciłem na to tydzien osobistego czasu, aby znalezc hasła do tych kont i jej to powyjasniac. Internauci, kupujacy i sprzedajacy, pomozcie co mozna zrobić.?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@porki131 Widzę, że korespondujesz z nami w sprawie blokady konta, z którego tu piszesz. Dzisiaj ponownie otrzymałeś odpowiedź, że w związku z wielokrotnym, poważnym naruszeniem Regulaminu Allegro za pośrednictwem różnych kont, blokada nie zostanie zdjęta.

Niestety w tej sytuacji nie jesteśmy w stanie pomóc.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

porki131
#2 Obserwator#

Blokada na moim koncie nie dotyczy tematu, dla mnie to konto moze zostac zablokowane.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@porki131 Jeśli chodzi Ci o konto koleżanki. Sama musi wyjaśnić sprawę swojej blokady.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów