anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości "zalogowania się" na Allegro z Chrome i Firefox w Windows 7

ukasz_2010
#7 Wielbiciel#

Witam, chciałbym zwrócić uwagę na problem i podsunąć rozwiązanie odnośnie braku możliwości "zalogowania się" na Allegro z przeglądarek Chrome i Firefox (mogą być też inne przeglądarki, np. Opera), w 64-bitowym systemie Windows 7 SP1 (mogą być też inne systemy). Widziałem, że istnieje podobny wątek z rozwiązaniem, ale tam sugeruje się zmianę systemu, na co nie każdy może sobie pozwolić lub mieć ochotę.

A wiec tak:

  1. Dnia 24.03.2022 o godz. 5:00 jeszcze mogłem się zalogować ze swojej przeglądarki - Firefox 87.0 (64 bity)
  2. Tego samego dnia o godz. 18:00 już nie mogłem się zalogować - przycisk "zaloguj się" był nieaktywny

Prawdopodobnie tego dnia zostały wprowadzone jakieś zmiany bezpieczeństwa Allegro (lub coś innego) i od tego momentu nie można się logować ze starszych przeglądarek powiązanych ze starszymi systemami - choć niekoniecznie system musi być starszy. Kontaktowałem się w tej sprawie z pomocą Allegro i tam doradzono mi aktualizacje przeglądarek do najnowszych wersji, a także wyczyszczenie plików tymczasowych (ciasteczek) oraz historii przeglądarek. Przy Firefox problem został rozwiązany, przy Chrome nie.

Obecnie wygląda to tak:

  1. Firefox 98.0.2 (64 bity) - przycisk "zaloguj się" znów jest aktywny, mogę się zalogować na Allegro
  2. Chrome 99.0.4844.84 (64 bity) - przycisk "zaloguj się" jest wprawdzie aktywny, ale po wprowadzeniu hasła i jego naciśnięciu wyskakuje błąd: "Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie za chwilę."

Nie wiem na ile komu to pomoże, ale mi pomogło, znowu mogę się logować z systemu Windows 7 na Allegro. Z góry dziękuję za rady o przesiadce na 10 bądź 11; raz, że nie jestem tym zainteresowany (7 mi wystarcza do wszystkiego); dwa, mój sprzęt ma już swoje lata i nie chcę go obciążać zasobożernymi systemami, bo wtedy bardzo mocno spadnie jego wydajność, dziękuję i pozdrawiam.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ukasz_2010  raczej to nie wina systemu. Ja mam win7 64bit a w pracy używam win 7 32bit i mogę bezproblemowo się logować do allegro.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ukasz_2010 Windows 7 64 bit stracił wsparcie techniczne. Przeglądarki współpracujące z 7 nie są aktualizowane, a witryny wymagają aktualizacji do najnowszych wersji (starszych już nie chcą obsługiwać) Ten wątek był juz tu na forum wyjaśniany nawet przez moderatorki. 

Niestety niedługo będzie coraz gorzej i będzie trzeba zmienić komputer. Ja osobiście bardzo lubiłem XP, ale coraz więcej stron nie chciało działać na wersji przeglądarki jaką dopuszczał system. Narazie korzystam z 7 32 bit, ale już mam 10 na laptopie. Jeszcze trochę i PC z 7 pójdzie w odstawkę. Jest to cena postepu technologicznego.

oznacz moderatorów

tom_jas
#8 Zapaleniec#

Oczywiście to kłamstwo , przeglądarki da Windows 7 dalej są aktualizowane, zmienić komputer? Bzdura, ten jest wystarczający aż nadto, zmienić system? Nie planuję. Firefox 88 - nie da się zalogować, Firefox 98 - jak widać działa. Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć ten fenomen? Blokowane są starsze przeglądarki, czy może komuś przy pisaniu kodu palec się omsknął? Co do tego mają moderatorki? To chyba sprawa działu technicznego, jest gdzieś jakiś oficjalny komunikat w tej sprawie? Jakoś nie widzę nigdzie, a zdanie moderatorek mnie nie interesuje, one mają filtrować bluzgi i spam.

Niech dział techniczny Allegro zrobi listę przeglądarek, które działają, i ją wstawi gdzieś, gdzie będzie dobrze widoczna dla wszystkich.

oznacz moderatorów