anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak naliczania punktów Payback za zakupy na Allegro.

loky4
#1 Nowicjusz#

Za wszystkie ostatnio dokonane zakupy na Allegro powinnienem mieć naliczone punkty Payback ale niestety tak się nie stało. Stąd moje pytanie dlaczego? Prcedura w moim przypadku wygląda normalnie czyli aplikacja Payback kupon lub sklep "użyj online" przenosi mnie na następną stronę potem "idź do sklepu" i przenosi mnie do aplikacji Allegro gdzie z ulubionych np wybieram rzecz i ja kupuję. Może coś robię źle? Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Jeśli masz problemy dotyczące programu Payback, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Payback i podaj numer oferty na Allegro. Instrukcję zbierania punktów Payback na Allegro znajdziesz również na stronie programu Payback.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/jak-zbierac-punkty-payback-na-allegro-MM5m0a...

oznacz moderatorów

Admyn
#8 Zapaleniec#

Wszystko robisz dobrze. Problem jest w tym, że (moim zdaniem) punkty nie są celowo naliczane. Użerałem się z nimi kilka razy, mimo, że bardzo, ale to bardzo uważałem, aby spełnić warunki naliczenia punktów. I tak, tu zacytuję to co podaje Payback:

1. ZALOGUJ SIĘ NA PAYBACK.PL LUB W APLIKACJI MOBILNEJ PAYBACK

To bardzo ważne, żeby zakupy zaczynać na naszej stronie lub w naszej aplikacji mobilnej i przejść z niej do Allegro. Jeśli wejdziesz do Allegro bezpośrednio, z pominięciem PAYBACK, nie będziemy mogli naliczyć Ci punktów.

------------------------------------------Zrobiłem to dokładnie tak jak pisze

2. PO ZALOGOWANIU WYSZUKAJ ALLEGRO I KLIKNIJ "DO SKLEPU"

Możesz zyskać jeszcze więcej punktów PAYBACK, jeżeli aktywujesz dostępny eKupon Allegro. Wystarczy, że klikniesz przycisk „Aktywuj eKupon”, a następnie „Do sklepu”.

3. ZRÓB ZAKUPY NA ALLEGRO

Po przejściu do Allegro, wyszukaj interesujący Cię produkt lub produkty i dokonaj ich zakupu korzystając z opcji " Kup teraz" lub dodając je do koszyka.

4. GOTOWE!

-----------------------------I tu dodatkowy wpis pt. "WARTO WIEDZIEĆ:

"1. Aby mieć pewność, że punkty PAYBACK za zakup na Allegro zostaną Ci naliczone, przez 24h przed dokonaniem zakupu nie korzystaj z porównywarek cenowych, stron z kodami rabatowymi, ani nie klikaj w reklamy Allegro wyświetlane poza PAYBACK.

----------------------Nie korzystałem z porównywarek i nie klikałem na reklamy- żadne

2. Punkty PAYBACK nie są przyznawane za zakup produktów w licytacji oraz za produkty z kategoriach: Antyki i Sztuka, Erotyka, Inne pojazdy i łodzie, Kolekcje, Leki bez recepty i dermokosmetyki, Maszyny, Militaria, Motocykle i Quady, Naczepy, Nieruchomości, Przyczepy, Rękodzieło, Samochody, Suplementy diety i odżywki, Usługi, Wakacje.

------------------Nic z tego nie kupowałem

Dziś zrobiłem ostatni już, testowy zakup i na pewno nic nie naliczą. Payback ma to gdzieś, bo po prostu nic z tym nie robi i Allegro nie nalicza. Wystarczy poczytać opinie dotyczące tego problemu i będziesz miał jasna sprawę. Nie licz więc na żadne punkty - szkoda Twojego czasu. Jeśli zgłosisz reklamację, to otrzymasz dziwne wytłumaczenie, że korzystasz z innych kanałów zakupowych, albo..., albo...

 

oznacz moderatorów

marq1975
#1 Nowicjusz#

Nic nowego. Kupuje często i non stop nie są naliczane punkty. To jest w ogóle chore, że trzeba wchodzić przez jakieś linki. Wystarczyłoby przecież powiązać numer Payback z Allegro - ale widocznie chodzi właśnie o to żeby nie naliczać.

oznacz moderatorów

alutka72
#7 Wielbiciel#

Dokładnie to samo mam od jakiegoś czasu i pokrętne odpowiedzi od Payback. Tyle,że zauważyłam dziwną prawidłowość: jeśli kupuję coś w miarę niedrogiego, to mogę sobie wchodzić w przeglądarki, porównywarki tuż przed zakupem,a punkty są bardzo szybko i tak naliczone. Natomiast gdy kupuję coś drogiego, to choćbym na rzęsach stawała, zachowywała wstrzemięźliwość nawet 2- tygodniową przed zakupem- brak punktów i to sporej ilości...

oznacz moderatorów

yogijo
#2 Obserwator#

Teraz ja z nimi się potyczkuję i próbuję dociec swojego. 

w skrócie : od 18 lat na Allegro, od kilku lat zbieram bezproblemowo punty (zakupu na Allegro w granicach 1000 zł miesięcznie) i nagle brak naliczania punktów.

Reklamacja do Payback i do Allegro - w efekcie końcowym zwalają winę na siebie nawzajem 

Ale co zwróciło moją uwagę to fakt że blokada nastąpiła na 2 miesiące przed przeprowadzką do własnego domu mniej więcej kiedy w dużym stopniu wzrosła u mnie ilość i wartość dokonywanych zakupów.

Na nowo wczytywałem się w wytyczne naliczania punktów, trzeba było 24 h baaa odczekiwałem 72h, żadnych porównywarek, adblocków, itp ...

... po czym wszedłem przez Payback na Allegro, zrobiłem wszytko jak napisane i lipa z punkltów ... zrobiłem osobną reklamację to odpisali (w skrócie) że Allegro odrzuciło roszczenie 

oznacz moderatorów