anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak normalnej faktury

rebeliantka
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, sprzedawca zaznaczył, że wystawia fakturę. Otrzymałam fakturę z chińskim adresem i nieistniejącym polskim NIP. Produkt szedł z Magazynu Allegro. 

Jakiś pomysł, gdzie dalej mogę to zgłosić? Czy zostaje wyłącznie zwrot produktu?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@rebeliantka podaj NIP, musi być Polski bo taki jest warunek wysyłki z magazynu ?

Ostatnio też był taki przypadek, zgłaszają się do Polskiego Vat dają towar na magazyn i się wykreślają 😞

Pozostaje Ci zwrócić towar 😞 i zapłacić normalną cenę z Vatem i cłem 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rebeliantka
#7 Wielbiciel#

No najwyraźniej, wfirma nie widzi, GUS nie widzi... Żeby to jeszcze taniej było, zobaczyłam, że wysyłka z PL, wystawia fakturę i uznałam, że prawilny sprzedawca. Świetna ochrona kupujących, nie ma co.

Screenshot_20240624-183024.png

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@rebeliantka wklej NIP bo zdjęcia nie widać, a firmę zgłoś do allegro bo to wałek skarbno-podatkowy 😞 możesz też poinformować US i Celny 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@rebeliantka jest to legalna faktura Vat 🙂

Zrzut ekranu 2024-06-24 204918.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rebeliantka
#7 Wielbiciel#

A widzisz, to mój błąd, bo księgowość powiedziała, że absolutnie nie jest to czynny, więc tym się zasugerowałam i tak szukałam. Bardzo Wam dziękuję za pomoc. Idę opierdzielić księgową ☺️

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@rebeliantka musisz sprawdzać bo sa przypadki że rejestrują, dają towar na magazyn allegro a potem się wypisują 😞

https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka/ zawsze do faktury podpinaj potwierdzenie możesz se wydrukować 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Jak jest zagraniczna firma z nadanym polskim NIPem to nie będzie ona widoczna w GUSie, to normalne.

oznacz moderatorów

rebeliantka
#7 Wielbiciel#

Tak, tak - nie dodałam, że sprawdzałam też gdzie indziej. No nic, to jest i tak nauczka dla mnie, żeby weryfikować głębiej sprzedawców z Chin. Dziękuję wszystkim za pomoc.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

W rejestrze REGON widoczne są firmy, które mają siedzibę na terenie Polski, przy czym firma nie musi być zarejestrowana w Polsce. 

Natomiast w rejestrze VAT znajdują się wpisy firm i osób prywatnych będącymi płatnika VAT. Są tam zarówno duże firmy, podmioty zagraniczne, które płacą VAT w Polsce JDG, a także osoby prowadzące działalność nierejestrowaną zgłoszoną do VAT (bierni i czynni).

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

jeżeli ma polski nip

to zakup od czegoś takiego to import czy nabycie krajowe?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED nabycie krajowe bo towar jest wysyłany z magazynu allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów