anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji anulowanie zakupu na aukcji, co zrobić?

benio1964
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem plyte winylowa, ktora okazala sie singlem. Brak informacji w tylule aukcji. Bylem przekonany ze to LP. Po zakupie chciałem go anulować ale nie bylo takiej opcji w szczegolach zakupu. Byla tylko opcja zwróć zakup.  Co powinienieniem zrobic w tej sytuacji? Wysłałem emaila do sprzedawcy z prosbą o anulowanie i czekam na odpowiedź. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

maxr01
#17 Koryfeusz#

Tytuł aukcji nie jest w 100% wiążący. Allegro ogranicza ilość znaków w tytule aukcji i nie można tam zawrzeć całego opisu przedmiotu. Do tego służy opis aukcji, gdzie sprzedający dokładnie opisuje sprzedawany przedmiot. Jednak nic o tym nie piszesz.

To w końcu otrzymałeś towar, czy go jeszcze nie masz? Jak stwierdziłeś, że to singiel a nie LP? Czy dopiero po zakupie przeczytałeś opis aukcji?

Sprzedający albo zmienił status zamówienia, albo już go wysłał, albo minął czas na anulowanie zakupu. Jak towar od firmy - możesz zwrócić na swój koszt bez podawania przyczyny. Jak od prywatnego sprzedawcy - możesz reklamować z tytułu niezgodności z opisem  (nie mylić z tytułem aukcji).

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Jeśli była to licytacja na AL, nie opłacasz i nie ma zakupu, na zwykłym Allegro wysyłając maila odstąpiłeś od zakupu i to wystarczy.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@milka1234567890 wystarczy gdy sprzedawca to osoba prywatna?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

I co nie można już się dogadać z prywatnym?😐

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@milka1234567890 Lew, prawa do odstąpienia bez podania przyczyny nie ma, rozumiesz?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@milka1234567890 Jak najbardziej można, ale wtedy : odstąpiłeś od zakupu i to wystarczy - to nie jest prawdą

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@benio1964 Kliknij Zwróć zakup i w powodzie zwrotu podaj - przedmiot niezgodny z opisem lub jakoś podobnie, co tam masz do zaznaczenia. Jeśli klikniesz to przed wysyłką, nie musisz już odbierać towaru, a sprzedawca musi Ci oddać całą wpłatę. Będzie to Twoje odstąpienie od umowy.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@benio1964 czy chodzi o zamówienie nr 52ce6741-38d9-11ec-9b2a-8f1ab45f2e90? Widzę, że udało Ci się prawidłowo je anulować, a sprzedający zwrócił już wpłatę. Zwiększy ona Twoje środki dostępne w Allegro Pay 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów