anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak potwierdzenia zwrotu na mail

kacper0090
#8 Zapaleniec#

Witam, w niedzielę dokonałem zakupu dwóch przedmiotów za pośrednictwem rat PayU.

Jeden przedmiot miał nie przyjść na czas, więc sprzedający podobno zlecił zwrot produktu (Xbox). Ja chcąc uniknąć zwrotu pieniędzy do pożyczkodawcy(Inbank) przez brak możliwości kontaktu z nimi, anulowalem zamówienie aby dać sprzedawcy możliwość zwrotu na mój numer rachunku. Sprzedawca twierdzi że wykonał zlecenie zwrotu wczoraj, wysłał mi screena. Problem polega na tym, że nie mam żadnej wiadomości na mailu, jedynie mam powiadomienie o anulowaniu zamowienia, które nastąpiło po zleceniu zwrotu.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

kacper0090
#8 Zapaleniec#

Dodam jeszcze- co mam zrobić w sytuacji w której zwrot zostanie dokonany na konto Inbanku, ja nie mam żadnego potwierdzenia na mailu i mam jeszcze jeden przedmiot związany ta sama umowa z bankiem? Obawiam się, że wyjdą z tego problemy, ponieważ ich numer telefonu jest zablokowany, a na maila nie odpisują, a w takiej sytuacji chyba musieliby skorygować ratę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kacper0090 No jak odda przez AF na twoje konto, to Allegro wysyła maila do ciebie.

oznacz moderatorów

kacper0090
#8 Zapaleniec#

@LEW433 Zwrot został zlecony wczoraj o 11:07. Dzisiaj podobno status zmienił się na "w realizacji". Jedyne powiadomienie jakie mam jest o anulowaniu zamowienia, czy przez to może allegro nie "zwariowało"? Ze względu na zlecenie zwrotu i anulowanie? Chciałbym aby ktoś sprawdził czy zamówienie faktycznie ma zlecony zwrot. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kacper0090 Zwrotu dokonuje sprzedawca, jak dokonał przez Allegro to przyjdzie mail do ciebie, nie przyszedł, nie dokonał zwrotu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@_HolaOla_Możesz sprawdzić, dzięki.

oznacz moderatorów

kacper0090
#8 Zapaleniec#

Nr 7a8a52b3-2ccf-11eb-a56e-1d9eabddee0e - numer zamówienia. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kacper0090 Podałeś sprzedawcy swój numer konta do zwrotu wpłaty? Jeśli zwrócił mimo to wpłatę przez Allegro Finanse, otrzymasz od Allegro powiadomienie e-mail. To nie musi nastąpić natychmiast, powiadomienie możesz dostać dzień, dwa po zleceniu zwrotu. W sumie taki zwrot trwa około 3 dni robocze. Jeśli sprzedawca odda wpłatę przez Allegro Finanse, skontaktuj się z bankiem w celu zmiany warunków umowy i wysokości rat.

oznacz moderatorów

kacper0090
#8 Zapaleniec#

Tak, podałem, bo wstępnie po wczorajszej rozmowie sprzedawca uznał, że ten zwrot nie poszedł i zwróci mi pieniądze prosto na konto. Dzisiaj jednak powiedział, że zwrot jednak jest w trakcie realizacji i nie będzie mi przelewał pieniędzy żeby podwójnie nie stracić. W tym momencie poprosiłem go, żeby wypłacił wszystkie pieniądze z allegro, tak, żeby zwrot się anulował i żeby mógł mi wysłać pieniądze bezpośrednio na moje konto.

Jeśli powiadomienie przychodzi po czasie, to może faktycznie zrobił ten zwrot.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kacper0090 Nie polegaj na tym co pisze sprzedawca, poczekaj i musi przyjść mail od Allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kacper0090 Nie da się anulować zwrotu wpłaty. Poczekaj do jutra. Masz numer zwrotu, więc raczej zrobił 🙂

oznacz moderatorów

kacper0090
#8 Zapaleniec#

@xyz96 Chodzi mi o to, że gdy w trakcie realizacji zwrotu nie ma środków na koncie po 24h status zmienia się na "nie zwrócono" i wtedy podobno jest komunikat to wysłaniu pieniędzy np bezpośrednio na numer rachunku kupującego.

oznacz moderatorów

kacper0090
#8 Zapaleniec#

Trochę z innej kategorii. Czy ktoś z tu obecnych wie coś na temat Inbanku powiązanego z allegro i problemu z kontaktem z nimi? Telefon mają zablokowany, a na maila nie odpowiadają, co w takiej sytuacji? Boje się, że dostaną zwrot, a ja będę przez kolejne lata spłacać rzecz, której nie mam.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Za bardzo się tym przejmujesz 🙂 Poczekaj do jutra, otrzymasz maila o zwrocie wpłaty i skontaktujesz się z bankiem. Na pewno istnieje sposób. Być może po zwrocie wpłaty bank skontaktuje się z Tobą. Na pewno nie będziesz płacił rat za coś, czego nie otrzymałeś 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kacper0090 Jeśli zlecił zwrot, to wypłata reszty pieniędzy nie anuluje tego zwrotu. Wypłacą mu kwotę pomniejszoną o zlecony zwrot. Gdyby nic nie miał na saldzie i zlecił zwrot, wtedy po 24 godzinach zwrot byłby anulowany.

oznacz moderatorów

kacper0090
#8 Zapaleniec#

@xyz96 Rozumiem, w takim razie zostaje mi tylko batalia z bankiem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kacper0090 Dlaczego batalia z bankiem, rozwiążesz umowę, uregulujesz co trzeba i ok.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 już przestań, wystarczająco namieszałeś 🙂

oznacz moderatorów

kacper0090
#8 Zapaleniec#

@LEW433 Mam jeszcze jeden produkt, z tej samej umowy. Łączna kwota 4000~, jedna rzecz 1600 a zwrócona konsola 2400. W takiej sytuacji trzeba będzie zmienić kwotę pożyczki i zmienić rate, a widząc co się dzieje, obawiam się, że będzie z tym problem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kacper0090 Sądzę że powinno być problemu, więcej spokoju potrzeba. No zapewne będą jakieś koszty.

oznacz moderatorów