anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wyszukania po opisach ofert w Allegro

Justmoose
#8 Zapaleniec#

Drodzy Allegrowicze, założyłam ten wątek tylko po to, aby wyrazić swoje ubolewanie, smutek, złość i załamanie usunięciem przez allegro opcji szukania po opisach aukcji... nie wiem, jakie są Wasze wrażenia, ani czy kiedykolwiek korzystaliście z tej opcji, ale mi osobiście była ona niezbędną tak do pracy, jak i zwykłych zakupów, bo dzięki temu byłam w stanie bardzo szybko znaleźć dosyć specyficzne przedmioty. 

Bez funkcji 'szukaj po tytułach i opisach' będzie mi niezwykle trudno dokonać jakichkolwiek zakupów do pracy, bo nie ma filtrów na ścieralność materiałów, tempo przepływu wody, składnik lakieru, dywanu, kleju czy czegokolwiek specyficznego, czego będziecie szukali. 

Drogie Allegro - naprawcie to proszę, bo już dziś nie udało mi się zrobić zakupów do kolejnego projektu... 😞 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Justmoose Popatrz dobrze 🙂

szcz.JPG

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Justmoose
#8 Zapaleniec#

Hej Ula - allegro potwierdziło już usunięcie opcji wyszukiwania po opisach w innym wątku - dla sprzedawców.

Niektórym się to jeszcze wyświetla - w wersji mobilnej np u mnie jeszcze działa, natomiast w opcji strony www na kompy niestety już tej opcji nie ma. Mam nadzieję, że to jakiś błąd/żart/tymczasowe i jutro wszystko będzie "po staremu" 🙂 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Justmoose Na to wszystko to się człowiekowi nóż w kieszeni otwiera. Mnie Allegro już chyba przerosło. Brakło mi cierpliwości.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

A u mnie odwrotnie. Jeszcze wczoraj chyba nie miałem tego przez WWW na kompie, dopiero teraz się pojawiło.

Problem w tym że jakbym nie zaznaczył (z opisem czy bez) to i tak jakieś bzdury pokazuje mi przez WWW czy na apce.

Testowałem "smartband gps" i wyskakują nawet zabawki co przy GPSie nie stały nawet i nawet w tytule nie mają tego słowa.

Czarna magia ta wyszukiwarka.
Widzę że najlepszy sposób to szukać przez google i ewentualnie z konkretnym modelem do szukania tu wrócić.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Justmoose "allegro potwierdziło już usunięcie opcji wyszukiwania po opisach w innym wątku - dla sprzedawców."

Gdzie, w którym wątku? Link or didn't happen😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Justmoose 

Opcja “szukaj też w opisach ofert” jest funkcją, którą udostępniliśmy, gdy nasza wyszukiwarka nie uwzględniała parametrów w wyszukiwaniu. Pierwotnie funkcja ta nazywała się “szukaj też w opisach ofert opisach i parametrach”. Aktualnie wyszukiwarka Allegro automatycznie przeszukuje oferty uwzględniając:

  • parametry,
  • tytuły,
  • kategorie.
   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Justmoose
#8 Zapaleniec#

@cloudcloud moderator allegro na wątku dla sprzedawców wyjaśnił już na czym polega problem:

"Wiem już w czym problem. Tę opcję wyłączyliśmy testowo (na okres 2 tygodni) u połowy użytkowników, bo docelowo planujemy z niej zrezygnować.

Ponieważ jednak zgłaszacie, że wyniki standardowego wyszukiwania (nawet po zmianach, o których pisała @_HolaOla_) nie spełniają Waszych oczekiwań, przekazałam Wasze opinie do zespołu odpowiedzialnego za optymalizację pracy wyszukiwarki."

 

Mimo wszystko mam nadzieję, że opcja wyszukiwania po opisach aukcji zostanie bez zmian, ponieważ nie jest to możliwe, aby posiadać wszystkie parametry tego świata i jeszcze liczyć na to, że sprzedawcy będą w stanie zaznaczyć np skład materiałowy perskiego dywanu z 1940 roku, używając jedynie filtrów... nie komplikujmy czego, co działa prosto i dobrze - są filtry, jest opcja szukania po treści aukcji - w zależności od potrzeb indywidualnego usera. 

oznacz moderatorów

krzyszko
#8 Zapaleniec#

Albo: szukam płyty głównej w formacie Mini-ITX która ma 6 złączy SATA. Kiedyś wpisywałem oba teksty "Mini-ITX" i "6xSATA", później mogłem filtrować po formacie płyty (choć nie wszyscy sprzedający go poprawnie oznaczali) i wpisywałem "6x SATA" a teraz takiej płyty nie jestem w stanie znaleźć. A jak będę potrzebował takiej z portem LPT, albo z pamięciami SO-DIMM (laptopowymi). Wszystkiego w tytule aukcji nie da się wpisać.

Filtry są fajnymi dodatkami i niech będą, ale dla każdego kto szuka produktu odpowiadającego na szczególne potrzeby to tylko wyszukiwanie w treści zrobi robotę. Sprzedawca wie, że jego produkt spełnia szczególne oczekiwania i wpisuje to w treści, użytkownik tego szuka w opisie aukcji i w ten sposób dochodzi do transakcji. Same filtry tutaj nie wystarczą.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@krzyszko To nie prościej poszukać sobie na stronie danego producenta modeli, którymi jesteś konkretnie zainteresowany i później szukać na allegro po symbolu konkretnego modelu? W życiu by mi do głowy nie przyszło, żeby w tytule czy nawet opisie zawierać informację, ile złącz SATA ma płyta (port LPT akurat można zaznaczyć w parametrach).

"albo z pamięciami SO-DIMM"
Są takie płyty do stacjonarek? Pierwsze słyszę🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

krzyszko
#8 Zapaleniec#

No właśnie nie jest prościej. Mamy kilkunastu liczących się producentów płyt głównych, każdy ma w ofercie pewnie z kilkanaście modeli i najczęściej słabo działającą wyszukiwarkę na stronie głównej. W sumie wychodzi grubo ponad sto modeli do przejrzenia. Tak nie jest prościej.

Ilość złącz SATA podana w opisie najczęściej jest kopiowana ze strony producenta i właśnie dlatego że jest w opisie zamieszczona to przeszukując allegro mogę ją znaleźć. Jeśli w opisie tej informacji zabraknie, to chcąc na przykład zbudować serwer NAS w oparciu o płytę główną Mini-ITX i dużą ilość dysków SSD (na przykład 6) na ofertę bez szczegółowego opisu w takiej sytuacji pewnie nie trafię.

To dorzucę jeszcze jeden przykład: szukam płyty z dwoma portami LAN i znów po parametrach nie mam jak tego szukać. A w opisie może być "2x RJ45", "2x LAN", "Dual LAN" - szukanie z opisami daje w tym momencie 32 oferty, szukanie po tytułach tylko 8.

SO-DIMM w formacie Mini-ITX jest często spotykany (obecnie 19 sztuk na allegro) 🙂

oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

Hmm,

to nie jest akurat dobre rozwiązanie z dwoma RJ45 na pokładzie - bo rzadko który producent daje je na jednym układzie i przeważnie nie da się ich puścić w teamie - wiem, bo temat przerabiałem, lepiej kupić dodatkową używaną kartę za 50 zl np. Intela na Pciex4 z dwoma lub czterema LAN i wtedy korzystając z oprogramowania producenta lub poszukać z wujkiem G rozwiązania jak je puścić razem - i to działa. W 99% przypadków takich płyt są to dwa różne i niezależne układy - poza tym porty na płytach padają jak muchy w wielu przypadkach 😞

oznacz moderatorów

krzyszko
#8 Zapaleniec#

Słuszna uwaga, ale w wypadku niskoprofilowych obudów Mini-ITX nie zawsze do zastosowania (karta może być za wysoka). No i płyty Mini-ITX często mają tylko jeden slot na karty rozszerzeń PCIex i wtedy może dojść do sytuacji gdy będę musiał wybierać czego tam nie podłączę bo nie będzie więcej miejsca.

Ale mniejsza o to jak zbudować taki NAS - ja sobie z tym poradzę. Dodam jeszcze, że z czyszczeniem ciasteczek, modyfikacją adresu wyszukania też sobie radzę, ale jeśli Allegro zdecyduje że możliwość szukania po opisach znika definitywnie to żaden z tych sposobów działać nie będzie.

To na co próbuję zwrócić uwagę to sytuacje gdzie definitywne wyłączenie szukania po opisach na rzecz filtrowania po parametrach bardzo utrudni szukanie tego czego się potrzebuje.

Oprócz sytuacji gdzie sprzedawcy parametrów nie wpisują (1), wpisują parametry błędne (2), parametry dostępne w kategorii nie wystarczają do opisania produktu (3), mam jeszcze jedną sytuację (4): parametry umożliwiają jedynie ustalenie czy dana cecha występuje czy nie ale nie dają możliwości oznaczenia w jakiej ilości. Tak jak powyżej pisałem: 6 portów SATA, 2 porty LAN.

PS. Wczoraj szukałem dodatkowych głośników do domowego HiFi. Producent: Sony, impedancja: 16 Ohm. W kategorii z głośnikami takich filtrów nie było i o ile nazwę producenta większość ofert w tytule miało to impedancji w tytułach już nie było. Nawet nie chcę myśleć jak takie zakupy miałyby wyglądać bez wyszukiwania po opisie.

oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

@Justmoose @krzyszko @Knowhere @KostekMax @WREDZIA-W1 

znalazłem odpowiedź 🙂

przeczytajcie ten temat - przed chwilą dodałem jak to rozwiązać 🙂

na końcu tematu:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-gdzie-jest-opcja-szukaj-w-aukcji/m...

 

oznacz moderatorów