anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwrotu gotówki. A kredyt

filipdb
#7 Wielbiciel#

Witam zakupiłem towar na raty 21lipca sprzedający zwlekał do 1.08 z wysyłka gdy napisałem w dyskusji do sprzedającego o zwrot nie wysłanego towaru wysłał sprzęt, paczka dotarła 2.08 (pechowo byłem na wakacjach ale paczka została odebrana) po powrocie zobaczeniu paczki okazało się że w ogóle to nie ten model co zamawiałem natychmian go odesłałem przez zwrot allegro 10.08, sprzedający mi odpisał że na zwrot ma 14dni w tym momencie nie mam ani sprzętu ani pieniędzy + zostałem z kredytem allegro którego już nie mogę anulować... 😕 Pytanie brzmi czy składać wniosek w POK czy muszę czekać tyle czasu? 

(dodam że nie jestem pierwsza osobą która ma problem z tym sprzedającym o zwrot $(grupy face) a konto na allegro zostało zawieszone) 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@filipdb To prawda, sprzedawca ma do 14 dni na zwrot wpłaty po zwrocie towaru. W Dyskusji możesz go ponaglić i wspomnieć o kredycie. Poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Jeżeli spłata pierwszej raty przypadnie przed terminem zwrotu wpłaty przez sprzedawcę, musisz ratę zapłacić. Gdy sprzedawca wreszcie odda pieniądze do banku, bank się z Tobą rozliczy, odda nadpłatę i rozwiążecie umowę kredytową. Bank nie będzie wymagał od Ciebie kolejnych rat, gdy otrzyma zwrot pieniędzy od sprzedawcy. Do POK wniosku nie składaj, w tej sytuacji za wcześnie na to. Gdyby sprzedawca w ogóle nie oddał pieniędzy, wtedy tak.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@filipdb Cześć! Środki zwrócone przez Allegro Finanse zostaną bezpośrednio przekazane na rachunek pożyczkodawcy powiązany z bankiem. Potwierdzenie zwrotu środków otrzymasz w wiadomości mailowej. Po otrzymaniu potwierdzenia, skontaktuj się z bankiem w celu rozwiązania umowy kredytowej. Sprzedający z zablokowanym kontem wciąż ma dostęp do zarządzania zakończonymi transakcjami. W przypadku, jeśli sprzedający nie zwróci środków, możesz założyć dyskusję i wniosek o POK.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów