anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwrotu pieniędzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:72647082
#7 Wielbiciel#

We wtorek otrzymałam paczkę, którą okazała się być uszkodzona, także wypełniłam formularz zwrotu i poszłam nadać paczkę, ale nie udało mi się to przez problem, który spotkał mnie przy paczkomacie. Teraz moje pytanie jest takie, czy otrzymam zwrot gotówki dopiero, kiedy odeślę tą przesyłkę? Ze strony sprzedającego nie ma żadnego odzewu i tak dumam, czy w ogóle odzyskam swoje pieniądze...

Będę bardzo wdzięczna, jeśli mi ktoś doradzi, co w takiej sytuacji mogę zrobić

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca ma prawo wstrzymać się ze zwrotem wpłaty do czasu otrzymania zwracanego produktu, lub do czasu otrzymania potwierdzenia nadania przesyłki, w zależności od tego, co nastąpi szybciej - tak mówią przepisy.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Art. 32. prawa konsumenta


Obowiązki przedsiębiorcy po otrzymaniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy

1.
Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy.
 
2.
Przedsiębiorca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
 
3.
Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wyraźnie wszyscy piszą to samo więc dopóki sprzedawca nie zlamal zasad ani prawa nie widzę potrzeby zaraz cytować art i praw

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:72647082 sprzedający ma 14 dni od odstąpienia lub może wstrzymać się jak dostanie zwrot, nie odsyłając nie dostaniesz kasy 😞 

Jeśli towar uszkodzony to reklamacja nie zwrot 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:72647082 Zapewne sprzedający zaczeka za paczką (niezadowolenie w związku z zwrotem)i ma takie prawo

oznacz moderatorów