anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cło Akcyza Podatek

sebastianpiotr1
#7 Wielbiciel#

Witam Was. powiedzcie mi proszę, kupując rower elektryczny, bedzie wysłany w/g info z aukcji ze Szwajcari  obowiązuje nas klientów opłata dodatkowa, w postaci cła akcyzy podadku itp. na aukcji nie ma żadnych info o takich spr. dziekuję 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Tak jest to możliwe jeżeli jest to z poza UE.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Cło - 14 %
VAT - 23 % (liczymy od wartości towaru powiększonej o cło)

Jednakże od 1972 obowiązuje stawka 0% cła, jak rower pochodzi ze Szwajcarii (w sensie jest produkcji szwajcarskiej). Wtedy zapłacisz tylko VAT.  

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@sebastianpiotr1 To wszystko zależy od wartości towaru i humoru urzędnika w UC > teoretycznie zakupy spoza UE do wartości 150€ są zwolnione z cła > z VAT-em jest różnie > najlepiej zadzwoń do jakiegoś UC i się dopytaj.

oznacz moderatorów

sebastianpiotr1
#7 Wielbiciel#

Witam, dziękuję za zainteresowanie tym rowerem. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Czekam na otrzymanie zamówienia. Dzięki.     sprzedający zapewne Pan Chinczyk odpisał że nie ale ja wyczytałem że jest to możliwe Vat + Cło i tego sie trzymajmy 

oznacz moderatorów

sebastianpiotr1
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Zastanów się dobrze, kraj wysyłki może i Szwajcaria, ale gdyby było coś nie halo to zwrot i reklamacja już odsyłka do Chin 😄

oznacz moderatorów

sebastianpiotr1
#7 Wielbiciel#

wiadomo że chodzi o kasę dlatego pojawiają sie jak dla mnie takie alpejskie  kombinacje 

oznacz moderatorów