anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Celowo wysłany inny towar

omel1337
#1 Nowicjusz#

Witam, mam pytanie
Na aukcji był przedstawiony produkt który został przeceniony z 120zł na 20zł
był to 'markowy' produkt. na zdjęciach widać to i w opisie jasno jest podana marka.
Jednak gdy przyszła paczka okazało się że nie jest to markowy produkt tylko podróbka chińska za 10zł która nie jest nawet podobna do tego ze zdjęcia... totalnie dwa inne produkty tylko zastosowanie te samo...
Pytanie czy mogę żądać od sprzedawcy aby wymienił mi go na taki jaki jest w aukcji?
czy tłumacząc się że może mi tylko zrobić zwrot bo nie ma takiego na stanie... może wymigać się od przesłania tego markowego produktu?
Nie ukrywam że jestem zażenowany takim zdobywaniem 'klientów' i chciałbym 'ukarać' takiego sprzedawcy zmuszając go do zakupienia i wysłania takiego produktu!
Pozdrawiam, Łukasz!

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@omel1337 możesz reklamować, sprzedawca może wymienić a jak nie będzie miał odda Ci kasę za towar i dwie wysyłki 🙂

Nie zmusisz go do zakupu i wysłania takiego produktu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

omel1337
#1 Nowicjusz#

może głupie pytanie bo totalnie sie nie znam ale nie ma przypadkiem jakiegoś zapisu w prawach konsumenta o tym że sprzedający jest zobowiązany do wysłania produktu zgodnego z opisem?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@omel1337 przeczytaj ustawę przyda się na przyszłość 🙂  Niema takiego zapisu 😞

Szarpać się można ale to strata czasu oceń w komentarzu i tyle, wystarczy że będzie w plecy dwie przesyłki 🙂

A z drugiej strony ciężko coś radzić nie znając wypowiedzi drugiej strony 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@omel1337 Sprzedawca musi wysłać towar zgodny z opisem, jeśli wysyła niezgodny, masz prawo do reklamacji. Jeżeli reklamacja jest zasadna, sprzedawca musi towar wymienić na swój koszt lub oddać Ci po odesłaniu wszystkie poniesione przez Ciebie koszty, także koszt odesłania. Otwórz Dyskusję, pomoże Ci tam Allegro.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@omel1337 Tak, masz prawo do reklamacji. Najlepiej złóż ją tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Powinieneś otrzymać to, za co zapłaciłeś, niezależnie od ceny podanej w aukcji.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@omel1337 Masz prawo żądać zakupionego produktu z oferty. Możesz mu napisać że masz prawo również zgłosić przestępstwo wynikające z próby oszustwa, wyłudzenia. Tak, są zapisy regulujące takie umowy i dopuszczające domagania się różnych kosztów poniesionych z tym. Nie jestem pewien, ale możliwe, ze jeśli sprzedawca w tym przypadku nie wymieni Ci produktu na ten z oferty, to jak kupisz taki sam, będziesz mógł go obciążyć jego kosztami, ale to by trzeba było sprawdzić, czy ten wariant jest dopuszczalny.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów