anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Certyfikat do placu zabaw

Client:99814931
#1 Nowicjusz#

Pod koniec zeszłego roku kupiłam plac zabaw. Teraz okazało się, że potrzebuję certyfikatu o którym jest wzmianka w opisie "O sprzedającym" . Napisałam maila z prośba o udostępnienie certyfikatu. W odpowiedzi zostałam poinformowana, że muszę za to zapłacić ponad 1200zł. Moim zdaniem to próba wyciagnięcia dodatkowych pieniędzy, ale może to jest normalne? Co Wy na to? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:99814931 a może w momencie zakupu nie było takiej informacji ? przez rok mógł dodać jak pojawił się taki wymóg ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:99814931 Należałoby zobaczyć tamtą ofertę i jakie wówczas były wymogi co do sprzedaży albo użytkowania  placu zabaw, trzeba odszukać ofertę i archiwum albo poprosić moderację.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:99814931 Certyfikacja placu zabaw jest płatna. Do tego dochodza coroczne kontrole > tzw. audyt. Poszukaj w google. Tamten sprzedający zapłacił za certyfikat, a że jest to jak gwarancja to nie mógł umieścić tego w opisie > nic dziwnego, że chce płatności za certyfikat

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Oczywiście, to ty chcesz certyfikatu, więc płać o ciesz się że jest taka możliwość. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Halfrunt To nie jest chcę czy nie chcę > to jest wymóg. Za udostępnienie placu zabaw bez wymaganych certyfikatów ( tak dobrze napisałem w liczbie mnogiej > bo i każda zabawka na placu musi mieć swój własny certyfikat + osobny na całość) grożą wysokie kary. A niechby na takim placu bez certyfikatu coś się stało jakiemuś dziecku > to "koniec balu panno Lalu" > nie wypłaci się do końca życia.

oznacz moderatorów