anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę dokonać zakupu na aukcji ale nie wiem jaki towar otrzymam :(

MAMY ROZWIĄZANIE!
powerr
#10 Popularyzator#

Witam, chciałbym kupić produkt na aukcji 14399827596 ale nie wiem który produkt otrzymam ... czy ten z zdjęcia głównego, czy ten z kolejnych zdjęć (np. przedostatnie) ? od 2 miesięcy próbuję ustalić jaki towar otrzymam ale bezskutecznie 😞

Wygląda na to, że wszystkie zdjęcia przedstawiają ten sam produkt, tylko to  ja źle widzę ... 😞 

Jakiś moderator pomoże mi i ustali który produkt otrzymam ? albo potwierdzi mi, że to ja źle widzę. Bardzo dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35
komis-bell
#21 Demiurg#

@powerr Myślę, że najprościej będzie zapytać bezpośrednio sprzedającego.

oznacz moderatorów
powerr
#10 Popularyzator#

myślę, że to bez sensu ... Po co tworzyć oferty w taki sposób, że kupujący ma pytać, co otrzyma? Myślę, że najprościej było by poprawienie oferty, tak aby nie budziła wątpliwości, i tak aby każdy kupujący nie musiał pytać ... 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@powerr Oczywiście masz rację co do tego, że "najprościej było by poprawienie oferty, tak aby nie budziła wątpliwości" ale przecież nie żyjemy w idealnym świecie i błędy się zdarzają 🙂

"myślę, że to bez sensu"  - bez sensu jest zadać pytanie sprzedającemu ale z sensem jest napisać post na forum... nikt z nas nie wie nic więcej niż Ty na temat tej oferty - tą wiedzę posiada sprzedający.


oznacz moderatorów
powerr
#10 Popularyzator#

"ale przecież nie żyjemy w idealnym świecie i błędy się zdarzają" 

dokładnie tak, ale czy celowe działanie można nazwać "błędy się zdarzają" ?

 

"myślę, że to bez sensu"  - bez sensu jest zadać pytanie sprzedającemu ale z sensem jest napisać post na forum... nikt z nas nie wie nic więcej niż Ty na temat tej oferty - tą wiedzę posiada sprzedający.

 

Tak dokładnie tak jest , od 2 miesięcy próbuję się dowiedzieć jaki towar otrzymam kupując na tej aukcji 🙂 i napisanie na bezsensownym forum, to ostatnia rzecz jaka mi pozostała 🙂  Wynika z tego, że aukcja jest prawidłowa, wszystko jest ok, można się rozejść 🙂

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@powerr To napisz od razu, że pytałeś sprzedającego bo z pierwszego postu nic takiego nie dało się wywnioskować 🙂


Nie wiem, ja się nie znam (więc jedynie zgaduję) ale czy to nie jest jedno i to samo urządzenie tylko np. w nowszej wersji?

oznacz moderatorów
powerr
#10 Popularyzator#

"Nie wiem, ja się nie znam (więc jedynie zgaduję) ale czy to nie jest jedno i to samo urządzenie tylko np. w nowszej wersji?"

No pewnie że jest to jedno i to samo urządzenie. Tak samo jak np laptop, przecież laptop to laptop 🙂 a co tam ma w środku i jakie parametry, to kto by na to zwracał uwagę. 

Kurde !! idę przeglądać laptopy jak na allegro takie rzeczy się dzieją ! może ktoś nowszy model sprzedaje na aukcji i w cenie starszego modelu.  

Tak poważnie, to wiedziałem, że się uśmieję na tym forum 🙂 jak sam sprzedawca nie wie co sprzedaje (wiem, że wie - tylko udaje), allegro nie widzi problemu (bo kompresor to kompresor przecież) a na poważnym forum otrzymuję infantylne odpowiedzi 🙂

 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@powerr @Kup, zobacz co przyjdzie. 
Zawsze możesz odstąpić od umowy i odesłać. 

Pewnie uznasz tą poradę za infantylną ale nie wiem co innego mam Ci innego doradzić w tej sytuacji 😁 

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@powerr Napisz do sprzedającego 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
powerr
#10 Popularyzator#

Pisałem, oferta podobno jest prawidłowa ... a ja dalej nie wiem, który przedmiot otrzymam.  O co chodzi na tym allegro ? najprostsze rzeczy stają się zagadką do nieodgadnięcia ... ? 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@powerr No dobrze ale zwróciłeś uwagę sprzedającemu, że pierwsze zdjęcie różni się od pozostałych? Co on na to?

oznacz moderatorów
powerr
#10 Popularyzator#

no właśnie nic, że wszystko jest opisane na aukcji i dostanę to co kupuje. 

Zresztą,  ten sam przedmiot wystawia on wielokrotnie w rożnych cenach i to chyba nie pomyłka z tym zdjęciem bo na innych aukcjach też tak wystawia. 

https://allegro.pl/uzytkownik/SKLEPCHEMICZNY?string=a5000

 

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

to zwroc mu uwage ze ma niespojnosc i pokaz. moze on tego nie wei i nie widzi

oznacz moderatorów
powerr
#10 Popularyzator#

dziękuję za rzeczową odpowiedź. Tylko proszę mi powiedzieć jeszcze, ile razy trzeba zwracać tą uwagę  i pokazywać ? 10x ? 20x ? 100x ? codziennie pisać ? co drugi dzień ? A wydawało mi się, że to taka banalna rzecz ... 

hmm a mam pomysł, może Pani mi pomoże i  zapyta sprzedającego (bo moze ja źle pytam) ? i np. zgłosi ofertę poprzez magiczny formularz allegro ? Zobaczymy, jaki będzie efekt. To jak pomoże Pani :)?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@powerr Ankietę wypełnisz po kliknięciu w przycisk "Chętnie pomogę!", kiedy pojawi Ci się u Ciebie takie okienko (po 5 minutach od wejścia na Gadane, chyba że już je wcześniej zamknąłeś). 

Zrzut ekranu 2024-02-5 o 18.30.58.png

 

Nie znam się na kompresorach, nie mam kompetencji, żeby podważać decyzji sprzedającego. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to być może lepiej poszukać innej oferty. A jeśli skorzystasz ze wskazanej wyżej oferty i otrzymasz towar niezgodny z opisem, to możesz go reklamować. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
powerr
#10 Popularyzator#

"Nie znam się na kompresorach, nie mam kompetencji, żeby podważać decyzji sprzedającego. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to być może lepiej poszukać innej oferty. A jeśli skorzystasz ze wskazanej wyżej oferty i otrzymasz towar niezgodny z opisem, to możesz go reklamować. "

Serio ? to jest Pani odpowiedź ? Rozumiem, że trzeba mieć kompetencje i być znawca kompresorów, żeby moc stwierdzić, że na pierwszym zdjęciu jest inne urządzenie niż na kolejnych zdjęciach ? Miała Pani w przedszkolu zadania typu znajdź różnicę na dwóch obrazkach ? 

Pytam na forum allegro w odpowiednim dziale ( dla kupujących)  jaki przedmiot otrzymam kupując na tej aukcji 14399827596 ten z pierwszego zdjęcia czy ten z przedostatniego ? i słyszę od moderatora forum, kup sobie na innej aukcji ? kompresor to kompresor ? sprzedający sprzedaje to co sprzedaje ? Możesz przecież reklamować ? 

Pełen profesjonalizm, rozumiem, że kupując cokolwiek na allegro trzeba zakładać, że zdjęcia w ofertach są jedynie poglądowe  i nie przedstawiają fizycznego towaru. 

 

1.jpg

 

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@powerr Musisz wybrać parametry a nie zdjęcia, moim zdaniem i jak będą inne od opisanych w ofercie to wtedy problem, Czy ważne dla ciebie jest że jeden ma kratę  na obudowie a inny zaślepkę, ważne to?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@powerr Zakończyliśmy ofertę do wyjaśnienia

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
powerr
#10 Popularyzator#

Pani Olu, czy coś się wyjaśniło w tej sprawie ? Proszę sprawdzić dyskusję z sprzedającym na moim koncie. Sprzedawca przyznaje w niej iż wie, że pomimo tego, że pisze w ofercie że sprzedaje  kompresor marki Fengda model AS-186 to fizycznie nie wysyła takiego, tylko jak twierdzi "nowy lepszy model z tej samej fabryki" Otrzymany produkt nie posiada żadnego markowego  opakowania (biały karton) nie posiada nazwy i modelu na tabliczce znamionowej, kompresor jest po prostu tylko podobny. 

Nie rozumiem, po co ktoś pisze, że sprzedaje markowy produkt, daje jego zdjęcia i wysyła coś podobnego. Tzn. rozumiem, łatwiej jest sprzedać swój podobny produkt, podpierając się znaną i rozpoznawalną marką, ktoś prędzej znajdzie i kupi coś podobnego a jeden na dwudziestu się przyczepi i najwyżej zwróci. Rozumiem, że tak ma funkcjonować allegro ? Jak się to ma do tych wszystkich standardów i regulaminów allegro ? ktoś sprzedaję śrubki w innym kolorze  i musi mieć inny ean dla produktu bo to coś innego, a urządzenia po kilkaset zł mogą być sprzedawane na jednym eanie bo są podobne ... yhm ok. 

to nowe numery ofert po Pani wczorajszej interwencji  13742016420, 15132519531 

https://www.fengda-europe.com/Webwinkel-Product-202775147/Airbrush-mini-compressor-met-luchttank-Fen...

https://www.youtube.com/watch?v=0Zwh2qVPq50

 

 

oznacz moderatorów
powerr
#10 Popularyzator#

"Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane!"  jak można wypełnić tą ankietę ? nie mogę jej nigdzie znaleźć ? nie sądzę, że cokolwiek to zmieni i dalej te proste problemy, będą w taki sposób traktowane przez moderatorów ... ale spróbować trzeba. 

oznacz moderatorów